İlk uzun metrajlı filmi "Sen Ben Lenin" ile büyük beğeni toplayan yönetmen Tufan Taştan, ikinci filmi "Chaplin Dörtlüsü" ile yeniden seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Taştan, bu filmin senaryosunu Türk edebiyatının önemli yazarlarından Barış Bıçakçı ile birlikte kaleme aldı. "Chaplin Dörtlüsü" filminin müziklerini Mor ve Ötesi müzik grubunun solisti Harun Tekin tarafından bestelendi. Görüntü yönetmenliğini ise Gökhan Tiryaki üstleniyor.

GENİŞ OYUNCU KADROSU

Aksiyon ve polisiye unsurlarını kara mizahla harmanlayan "Chaplin Dörtlüsü", bir süper kahraman hikayesini anlatıyor. Filmin geniş oyuncu kadrosunda Melisa Sözen, Taner Ölmez, Cengiz Bozkurt, Sumru Yavrucuk, Engin Hepileri, Burçin Terzioğlu, Metin Akdülger, Mustafa Avkıran, Kubilay Aka, Mustafa Kırantepe, Hasibe Eren, Saygın Soysal, Yasemin Szawlowski ve Oğuz Kara gibi başarılı isimler yer alıyor.

Sanat Dostu Başkandan Ankara'daki Film Çekimlerine Destek (4)

ÇEKİMLER 19 TEMMUZ'DA BİTECEK

polatlıpostası.com olarak sete gerçekleştirdiğimiz ziyarette set ekipleri, filmin çekildiği alanlar başta olmak üzere, film çekimlerine destek veren Ankara'daki belediyeler hakkında da bilgi verdi. Set ekibi, çekimlerin 14 Haziran tarihinde Ankara’daki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda (CSO) başladığını bildirdi.

Film, başkentin merkezlerinden olan Ulus ve Kızılay başta olmak üzere, Ankara'da birçok yerde çekiliyor. Haftanın altı günü devam eden çekimlerin 19 Temmuz’da tamamlanması planlanıyor. Edinilen bilgilere göre, filmin çekimleri sadece Ankara’da gerçekleştirilecek ve başka şehirlerde çekim yapılmayacak.

Sanat Dostu Başkandan Ankara'daki Film Çekimlerine Destek (5)

ETİMESGUT BELEDİYESİ'NDEN DESTEK

Set ekibinin verdiği bilgilere göre Etimesgut Belediyesi, "Chaplin Dörtlüsü" filmine destek sağladı. Behzat Ç. dizisiyle tanınan ve birçok film ile dizide yer alan Erdal Beşikçioğlu, CHP’den Ankara Etimesgut Belediye Başkanı oldu. 

Altındağlı kadınlardan “15 Temmuz” temalı sergi Altındağlı kadınlardan “15 Temmuz” temalı sergi

Sanat Dostu Başkandan Ankara'daki Film Çekimlerine Destek

BAŞKAN BEŞİKÇİOĞLU SETİ ZİYARET EDECEK

Ankara'da çekimleri yapılan  "Chaplin Dörtlüsü" filmine Etimesgut Belediyesi sponsor oldu. CSO’daki set alanına Etimesgut Belediyesi'nin çadırları ve sandalyeleri kurularak set ekibine bir alan ayrıldı.
Set ekibine, başarılı oyunculuğuyla bilinen ve şu an Etimesgut Belediye Başkanlığı görevini yapan Erdal Beşikçioğlu'nun filmde rol alıp almayacağını sorduğumuzda, Başkan Beşikçioğlu’nun filmde yer almayacağını, ancak seti ziyaret edeceğini belirttiler. Başkan Beşikçioğlu'nun seti ne zaman ziyaret edeceği ise henüz bilinmiyor.

Muhabir: KÜBRA AÇIKGÖZ