Salih Ünlü aslen nereli? Salih Ünlü kimdir? Salih Ünlü kaç yaşındaSalih Ünlü ne iş yapıyor? Salih Ünlü neden gündemde?

Salih Ünlü kimdir?

2004 yılında kanatlarının desteğiyle ilk firmasını kurarak iş hayatına başlayan Salih Ünlü, perakende sektöründe elektronik ürünlerin ticareti ile iş hayatına başladı. 2010 yılında Çin'in teknoloji merkezi olarak bilinen Shenzhen'e taşınarak uluslararası deneyim kazandı.

Kırmızı Lahana Turşusu Nasıl Yapılır? Pratik Lezzetli Tarif Kırmızı Lahana Turşusu Nasıl Yapılır? Pratik Lezzetli Tarif

2014 yılında "Başkent Teknoloji Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret A.Ş." kendi adını taşıyan ilk şirketini kurdu. Daha sonra "Başkent Ulaşım A.Ş.", "Başkent Telekom A.Ş.", "Başkent Grup Restoran İşletmeciliği A.Ş.", "Başkent Kıymetli Metal Madencilik Ltd. Şti.", "Başkent Butik Tekstil İmalat A.Ş." ve “Başkent Uluslararası İnşaat A.Ş.” gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketler kurarak iş dünyasındaki yayılımını genişletmiştir. 2021 yılında bu şirketler “Başkent Holding A.Ş.”dir. Bunları kendi çatısı altında toplayarak büyük bir adım attı ve holdingin yönetim kurulu başkanı oldu.

Salih Ünlü, yalnızca iş dünyasındaki başarısıyla değil, sürdürülebilirlik ve organik destekten yana projeleriyle de dikkat çekiyor. “Mezra Yalıkavak” projesi ise %100 organik videoyu destekleyen bir girişim olarak öne çıkıyor. Bu projede doğaya, çeşitli hayvan türlerine uyarlanmış gastronomi atölyeleri, sera, tarla ve çam ağaçlarıyla çevrili bir bahçe bulunmaktadır. Üstelik bu proje sayesinde Türkiye'de bir ilk olup 2 Michelin yıldızına aday gösterilmiştir.

Salih Ünlü, iş dünyasındaki başarılarının yanı sıra dünyanın 35 ülkesini gezmiş bir seyahat tutkunu. Ticaret köylerinin bu yolculuklarının ürünleri kültürel ve uluslararası bir perspektifte gelişiyor.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Salih Ünlü, aynı zamanda F.Bahçe spor kulübünün kongre üyesi olarak da tanınıyor. İş dünyasında hem ekonomiye hem de sürdürülebilirliğe odaklanan projeleriyle tanınan Ünlü, gelecekte de iş dünyasına ve topluma katkı sağlamaya devam etmek isteyecek gibi görünüyor.