Kurban Bayramı'nın üçüncü gününde dayısı ve kuzenleriyle birlikte Doğanbaba köyü Orman Plajı'na gelen Ayşe Sıla G., rüzgar ve dalgaların etkisiyle gölün ortasına doğru sürüklendi.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine olay yerine sağlık, jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Gölün karşı kıyısındaki halk plajından bot ile hareket eden AFAD ve cankurtaran ekipleri sürüklenen kızı ararken, jandarma ve sağlık ekipleri ise Doğanbaba Plajı'nda hazır bekledi.

Salda Gölü’nde Kurtarılan Küçük Kız Polatlılı Kahramanıyla Buluştu (2)

Sokak hayvanları yasasında değişiklik: ‘Ötanazi’ kelimesi çıkarılıyor Sokak hayvanları yasasında değişiklik: ‘Ötanazi’ kelimesi çıkarılıyor

Bu sırada karavanıyla plajda tatil yapan Gökhan Aslan, kanosuyla bir cankurtaranla birlikte küçük kızı kurtarmak için göle açıldı. Yaklaşık 2 bin metre kürek çektikten sonra boğulmak üzere olan Ayşe Sıla'ya ulaşan ikili, kızı kurtardı. Sahile dönerken vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Ambulansta ilk müdahalesi yapılan Ayşe Sıla, fazla su yuttuğu ve uzun süre suda kaldığı için hipotermi riski nedeniyle Yeşilova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneden taburcu olduktan sonra kendisini kurtaran Gökhan Aslan'ı unutmayan Ayşe Sıla, ailesiyle birlikte teşekkür etmek için Aslan’ın konakladığı alana geldi. Kahramanına sarılarak teşekkür eden Ayşe Sıla, ailesiyle birlikte Gökhan Aslan ile sohbet ettikten sonra göl kenarından ayrıldı.

Kaynak: İHA