Gümüşhane doğumlu olan Soysal, 10 Kasım 1959 tarihinde hayata gözlerini açmıştır. Kendi tariflerini televizyon programları ve kitapları aracılığıyla geniş kitlelere ulaştıran ve son dönemlerde YouTube platformunda da takipçileriyle buluşan Sahrap Soysal'ın hayatı, eğitimi ve kariyeri merak konusu olmaya devam ediyor.

Sahrap Soysal Kimdir?

Ünlü yemek uzmanı ve yazar Sahrap Soysal, Gümüşhane doğumlu bir isimdir. Doğum tarihi 10 Kasım 1959'dur. Ailesinin isimleri şunlardır: Anne Hikmet Ataman, baba Hasan Ataman, ve dayı Aydın Doğan. Sahrap Soysal'ın beş kardeşi bulunmaktadır; Banu, Bülent, Sevgi, Leyla, ve Ayşegül.

En Kolay Pankek Tarifi İle Mükemmel Bir Kahvaltı Keyfi En Kolay Pankek Tarifi İle Mükemmel Bir Kahvaltı Keyfi

Eğitim hayatını tamamladığında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında çalışmıştır. Nuri Soysal adlı plastik cerrah olan eşiyle evlenmiş ve üç oğlu, Mehmet, Ömer ve Hasan, dünyaya gelmiştir.

2000-2003 yılları arasında Kanal D'de "Mutfakta Keyif" adlı televizyon programını sunmuştur. Yemek üzerine yazılarını Milliyet, Posta gibi önemli gazetelerde paylaşmış ve 2004'ten itibaren Hürriyet Gazetesi'nde "Bir Yemek Masalı" adlı köşede yazmaya başlamıştır.

Sahrap Soysal Kitapları

Sahrap Soysal'ın yazarlık kariyeri, çeşitli yemek kitaplarıyla da renklendirilmiştir. İşte bazı kitapları:

  1. "Bir Yemek Masalı" (2003)
  2. "Anne Ben Acıktım" (2005)
  3. "Sevgilim Akşama Ne Pişirdin?" (2006)
  4. "Derviş Sofraları" (2007)
  5. "Her Eve Lazım Salata ve Mezeler" (2011)
  6. "Kalaylı Kaplarda Alaylı Yemekler" (2012)

Günümüzde Sahrap Soysal, kendi yemek tariflerini ve deneyimlerini paylaştığı "sahrapsoysaltarifleri" adlı YouTube hesabı üzerinden takipçileriyle etkileşimde bulunmaktadır. Hem televizyon programları hem de yazdığı kitaplar aracılığıyla yemek dünyasına önemli katkılarda bulunan bir isimdir.