SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN İŞ BIRAKMA EYLEMİ

Bu haber 07 Aralık 2021 saat 11:04 'de eklendi.

Sağlık Bakanlığı’nın hekimleri kapsayan ücret zammının tüm sağlık çalışanlarına verilmesini talep eden Polatlı Devlet Hastanesi sağlık çalışanları Türk Sağlık Sen Genel Merkezinin almış olduğu karar doğrultusunda tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.  Polatlı Devlet Hastanesi önünde yapılan ilk iş bırakma eylemine Türk Sağlık Sen üyeleri katıldı. Türk Sağlık-Sen Polatlı Temsilciliği hastane önünde bir basın açıklaması yaparak seslerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya duyurmaya çalıştı. yaptıkları açıklamada taleplerini sıralayarak koronavirüs dönemini hatırlatan Türk Sağlık Sen Polatlı temsilciliği, “Bizim Talebimiz  Tüm Çalışanların Beklentisi olan makul Sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi, 3600 Ek Göstergenin verilmesi ödemelerin ek ödeme değil tek ödeme altında yapılması, bu ödemelerin tamamının emekliliğe yansıtılması ve sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır.” talebinde bulundu.

TÜRKİYE GENELİNDE 1 GÜNLÜK İŞ  BIRAKMA EYLEMİ

Türk Sağlık Sen Polatlı temsilciliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Omuz Omuza Görev Yaptığımız değerli mesai arkadaşlarım. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde hep birlikte hizmet verdiğimiz, Sağlık Bakanlığı ve  üniversiteler bünyesinde ki  sağlık Kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerin  mali ve özlük haklarına ilişkin olarak ortaya konulan hukuki düzenleme ve tekliflerin personeller arası ayrımcılık oluşturma, çalışma barışını bozması, eşitliğe ve hakkaniyete aykırı hareket edilmesi sebebiyle Türk Sağlık Sen Genel Merkezimizin  Perşembe Günü almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye genelinde 1 günlük iş  bırakma eylemi kapsamında burada toplanmış bulunmaktayız.”

TÜM ÇALIŞANLARIN BEKLENTİSİ SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KALICI BİR ÜCRET POLİTİKASI

“Bizim talebimiz  tüm çalışanların beklentisi ilan makul sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi, 3600 Ek göstergenin verilmesi, ödemelerin ek ödemede değıl tek ödeme altında yapılması, bu ödemelerin  tamamının emekliliğe yansıtılması ve sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Bakanlığımızın sadece hekimlere yönelik yapmış olduğu  iyileştirme kararı yerinde fakat eksik bir karar niteliğin de olup doktorlarımıza yönelik yapılan bu iyileştirme bile  enflasyon karşısında erimeye Mahkumdur.

Pandemide ve her şartta omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar gibi tüm  zorluklara rağmen devletine milletine  hizmet eden cefakar Sağlık çalışanları bir bütündür Sağlık ekip işi olduğuna göre, ekibin her ferdi, her çalışanı değerlidir Ne ayrıcalık kabul ederiz , nede ekonomik ve Özlük Haklarından bir Kayıp! Biz Türk Sağlık Sen’iz Bizim  için  her çalışan değerlidir. Derdi derdimiz, isteği isteğimizdir. Bizi ayrıştırmaya kimsenin gücü yetmez , yetmeyecektir.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZ İÇİN TALEBİMİZ NETTİR

“Omuz omuza Görev yaptığımız pandemi sürecinde  görev şehitlerimizi meslek ayrımı yapmaksızın aramızdan alan Covide karşı mücadelemizi hep birlikte göğüsleyen sağlık çalışanlarımız için talebimiz nettir. Türk Sağlık Sen olarak; tüm sağlık çalışanlarının ekonomik sıkıntılarının giderildiği, özlük haklarının iyileştirildiği, Sağlık Kurum ve kuruluşları çalışanlarına makul  bir ücret artışı politikasının izlendiği çalışma barışının korunduğu, sağlıkta şiddetin son bulduğu, çalışanların hak ettikleri refah seviyesine ulaştığı bir yaşam hakkı istiyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.