Sabah namazı öncesi saat 05.30 sıralarında, caminin musalla taşına içerisinde cenazesiyle birlikte bırakılan bir tabut, görenleri şaşkına çevirdi. Yaklaşık üç saat boyunca cenaze yakınlarına ulaşılamaması üzerine, olayın aydınlatılması için Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Güvenlik korucusu, Cumali Esendemir şehit oldu Güvenlik korucusu, Cumali Esendemir şehit oldu

Edinilen bilgilere göre, İstanbul’da hayatını kaybeden Tahir Metin Güler’in cenazesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Güler’in yakınlarının talebi üzerine Muğla’nın Menteşe ilçesine gönderilmişti. Sabah saatlerinde Muğla’ya ulaşan cenazeyi nereye götüreceklerini bilemeyen ekipler ve cenaze yakınları, tabutu geçici olarak Kurşunlu Camii’nin musalla taşına bırakmayı tercih ettiler. Ancak, tabutu bıraktıktan sonra kimseye haber vermeden camiden ayrıldılar.

Sabah Namazına Gelenler Şok Oldu! Musalla Taşında Tabut Buldular (1)

Tabutun camide fark edilmesi üzerine, Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri olayın detaylarını araştırmak üzere harekete geçti. Yapılan araştırmalar sonucunda, cenazenin İstanbul’dan geldiği ve Güler’in yakınlarının tabutu buraya bıraktığı anlaşıldı.

Cenazenin bu şekilde bırakılması, kentte günün konusu oldu. Menteşe ilçesinde yaşanan bu ilginç olay, Kurşunlu Camii’nde sabah namazına gelenlerin büyük bir merak ve şaşkınlık yaşamasına sebep oldu. Zabıta ekiplerinin hızlı müdahalesi ve araştırmaları sayesinde olayın ardındaki gerçek ortaya çıkarıldı ve cenazenin kaynağı belirlendi.

Bu beklenmedik durum, Menteşe’de gün boyu konuşulmaya devam ederken, yetkililer benzer olayların yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınacağını belirtti. Tahir Metin Güler’in cenazesi, yakınlarının bilgisi dahilinde gerekli işlemler tamamlanarak defnedilmek üzere hazırlıklar yapıldı.

İHA

Editör: Gizem Tuğçe Bayhan