Ankara İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar ve Sincan İlçe Müftüsü Musa Uzun, Sincan Malazgirt Camii'nde gerçekleştirilen ‘Sabah Namazı Buluşmaları’na katıldı.

Hacı Bayram Veli Camii Emekli İmam Hatibi Abdulkadir Şehitoğlu tarafından kıldırılan sabah namazının ardından Din Görevlileri İbrahim Akçer ve İsmail Şencan Kuran'ı Kerim Tilaveti ve Tesbihat gerçekleştirdi.

İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar, cami cemaati ile beraber yaptığı sohbette, insanın ömründe en kıymetli dönemlerden birinin gençlik olduğunu vurguladı. Gençleri her türlü kötü alışkanlıktan ve arkadaşlıklardan korumanın ailenin temel vazifesi olduğunu belirten Çınar, aynı zamanda gençlere güvenmenin ve sorumluluk vermenin de gelişimleri için kritik olduğunu vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı Dışişleri Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı

Müftü Çınar, İslamın beş temel esaslarından biri olan zekat konusuna da değinerek, toplumsal kaynaşmada büyük rol oynadığına değindi. Fakat zekatın tersinin faiz olduğunu söyleyen Müftü Çınar, zekat vermek için faizle işlem yapmamak konusunda hassas davranmanın önemini açıkladı.

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN