SAADET PARTİSİ POLATLI TEŞKİLATI SEÇİME HAZIRLIK TOPLANTISINDA

Bu haber 20 Ağustos 2022 saat 12:52 'de eklendi.

Saadet Partisi, Seçime Hazırlık Hamle Toplantısı’nın ilkini başkent Ankara’da coşkulu bir programla gerçekleştirdi. Programa Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Nasuh Reşat Ayar, Saadet Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Adem Kılıç ve Saadet Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Kılıç’ta katılım sağladı.

Saadet Partisi, Seçime Hazırlık Hamle Toplantısı’nın ilkini başkent Ankara’da coşkulu bir programla gerçekleştirdi. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu başkanlığında gün boyu süren programda, yapılan sunumlar ve konuşmalarla Saadet Partisi’nin bütün kadrolarıyla seçime en hazır parti olduğu mesajı verildi. Programa katılan 2 bin coşkulu teşkilat mensubu, zafer yolunda iktidar fitilini ateşledi. Programa Saadet Partisi Polatlı İlçe Başkanı Nasuh Reşat Ayar, Saadet Partisi Polatlı İlçe Teşkilat Başkanı Adem Kılıç ve Saadet Partisi Polatlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem Kılıç’ta katılım sağladı.

BÜTÜN İNSANLARIN SAADETİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sunumlardan sonra salonun coşkulu alkışları eşliğinde sahneye çıktı. Saadet Partisi’nin Milli Görüş prensiplerini benimsemiş ve hem Türkiye’de hem de dünyada barışı tesis etmeye çalışan bir teşkilat olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Bütün insanlık için sadece kendimiz için değil, bu konuyu, bütün teşkilatımızın özümsemesi gerekiyor. Herkesin barış ve huzur içerisinde olması kâmil manada inanç ve düşünce hürriyeti ile sağlanır. Peki, bu nasıl sağlanır? Adaletle. Biz bütün insanların saadeti için çalışırken, kâmil manada inanç ve düşünce hürriyeti ile sağlanacağına, bunun da adalet ile sağlanacağına inanıyoruz. Maddi ihtiyaçları da kâmil manada sağlamak mecburiyetindeyiz” dedi.

ERBAKAN HOCA MUAZZAM BiR ÖNDERDi

Erbakan Hoca’nın muazzam bir önder olduğuna vurgu yapan Karamollaoğlu, “Darmadağın olmuş olan İslam âlemini toplamak için gayret etti. Problemlerimiz belli biz bu problemlerin üzerinden kendi inanç ve düşüncelerimiz üzerinden oluşturduğumuz projelerle geleceğiz. Buna da Milli Görüş diyoruz. Her iktidarı döneminde Erbakan Hoca hakikaten destan yazdı” dedi.

KURUCU GENEL BAŞKAN KUTAN PARTİLİLERE SESLENDİ

Saadet Partisi tarafından organize edilen Seçime Hazırlık Hamle Toplantısı’na katılan Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, siyasi yaşamını ve merhum Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan ile hatıralarını anlattı. Saadet Partisi tarafından organize edilen Seçime Hazırlık Hamle Toplantısı’nda konuşan Saadet Partisi Kurucu Genel Başkanı ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, toplantıya katılan partililerin yeni bir dünya için çalışmalarına devam ederek mücadele etmeleri gerektiğini belirterek, partilileri selamladı.

MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERİN AKTİF BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMASI GEREKLİ

Konuşmasında iki farklı hatıraya yer veren Kutan, geçmiş seçim dönemlerinden birinde yaşadıklarını anlatarak, “Memleketim Malatya’da bir seçim dönemiydi o dönemde ben milletvekili adayıydım. O zaman bütün organizasyonu merhum Oğuzhan Asiltürk Bey ile birlikte yaptık. Özellikle nispeten yüksek nüfuslu beldeleri adım adım dolaşıp doğruyu anlatmak, ‘Hak geldi batıl zail oldu’ prensibimizi anlatmak üzere bir çalışmanın içerisine girdik. Bir beldeye gitmiştik o belde nispeten yüksek nüfusa sahip bir beldeydi. Biz o dönem gidip anlattık. Birisi dedi ki buraya sizden önce iki tane genç geldi. Sizin burada anlattıklarınızı anlattılar ve bizi ikaz ettiler. Sadece kendiniz için değil çocuklarınız ve torunlarınız için bunlara dikkat edin dediler. Belli bir müddet sonra kimler olduğunu anladık. O dönemde ortaöğretimde çalışan öğretmenler kendi aralarında bir organizasyon yapmışlar belde belde gezerek bizim anlatacaklarımızı anlattıklarını öğrendik. Bunu şunun için söylüyorum bazıları bunlar Milli Görüşçüdür diyorlar ya demeleri yetmez. İçine girerek, aktif bir şekilde çalışmak gerekmektedir” dedi.

HAKKI HER YERDE EN YÜKSEK SESLE SÖYLEYECEĞİZ

Merhum Erbakan Hoca’yı en eskiden tanıyanlardan biri olduğuna dikkat çeken Kutan, anlattığı ikinci hatırasında Erbakan Hoca ile birlikte Suudi Arabistan’da yaşadıklarını anlatarak, “Erbakan Hoca’mız bir gün, ‘Önümüzdeki haftayı boş bırak senle beraber Suudi Arabistan’a gideceğiz’ demişti. Gittik, Taif’te program başladı. Rahmetli hocamız orada 1.5 saatlik konuşma yaptı. Hoca, ‘2. Dünya Savaşı’ndan sonra dünyayı kendi amaçları için kullanmak isteyen şer güçler yepyeni organizasyonlar yaptılar. Onların bir sürü teşkilatı var DSÖ’sü var, NATO’su, UNESCO’su var bir de onların bir matbaası var orada bir yeşil kağıt basıyorlar adını da dolar koymuşlar. Diyorlar ki size burada petrol üreticisisiniz eğer bu petrolünü satacaksan dolar ile satmak mecburiyetindesin böylece hepimizi sömürüyorlar. Geliniz bunu düzeltelim. Ne yapacağız biz NATO yerine kendi Müslüman Ülkeler Savunma Teşkilatı’nı kuracağız. UNESCO’muzu kuracağız, Kendi Dünya Sağlık Teşkilatı’mızı kuracağız ve özellikle bütün Müslüman ülkeleri için müşterek bir para birimimizi uygulamaya koyacağız onlar dolar derken biz İslam dinarı diyeceğiz. Böylece varlıklarımızı onlara sömürttürmeyeceğiz.’ Bütün dinleyenler ilk defa duyduğu için şaşkınlıkla dinlediler. Bu konuşmanın ardından Erbakan Hoca’ya, ‘Siz bu yaptığınız konuşma ile şer güçlerin bazı dokunulmaz zannedilen yerlerinin altına bir atom bombası koydunuz’ dedim. Hoca ise, ‘Dediklerinizde haklısınız ancak birilerinin İslam âleminde bu gerçekleri söyleme mecburiyeti vardı bunları söylemek bana nasip oldu’ dedi. Aradan bir zaman geçmişti. Suudi Arabistan’a gitmiştim. Bir genç kalkıp Erbakan Hoca’mızın Suudi Arabistan’da yaptığı konuşmayı kelimesi kelimesine anlattı. Anlaşılıyor ki hakkı ifade ettiğiniz zaman bunun kaybolması mümkün değil. Onun için siz değerli kardeşlerime diyorum ki hakkı her yerde en yüksek sesle biz söyleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.