Rus ordusunun Ukrayna’nın Harkov şehrinde inşaat malzemeleri satan bir markete düzenlediği saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 12’ye, yaralananların sayısı ise 43’e çıktı.

Rusya'nın dün Ukrayna’nın Harkov şehrine düzenlediği saldırıda acı bilanço artıyor. İnşaat malzemeleri satan ve yaklaşık 200 kişinin bulunduğu hipermarkete 2 güdümlü hava bombası ile düzenlenen hava saldırısında yaşamını yitirenlerin sayısı 12’ye, yaralananların sayısı ise 43’e çıktı. Ukrayna Devlet Acil Durum Servisinin yaptığı açıklamada 16 kişinin kayıp olduğu ifade edilirken, saldırının ardından çıkan yangının ekipler tarafından 16 saat süren bir çalışmayla söndürüldüğü belirtildi.

Rusya’nın Vurduğu Harkov'da Can Kaybı 12’Ye Çıktı 3

Yaşamını yitiren 3 kişinin kimliği belirlenirken, 10 kişiye ise DNA testi yapılacağı açıklandı.

Rusya, 10 Mayıs 2024’te kuzey Harkov Oblast’ına 30 bin askerle yeni bir saldırı başlatmıştı. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e göre Moskova kuvvetleri bölgede 10 kilometreye kadar ilerlemeyi başarmış ancak ilk savunma hattı tarafından engellenmişlerdi.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı ikinci gününde devam ediyor NATO Savunma Bakanları Toplantısı ikinci gününde devam ediyor

İHA