Rumeysa Kadak, AK Parti 27. dönem Milletvekili olduktan sonra da 28. dönem Milletvekili adayı olmuştu. İstanbul Kadın Kollarında aktif olarak görev alan Rümeysa Kadak’ın yaşamı merak ediliyor. Rümeysa Kadak kimdir nerelidir? Rumeysa Kadak evli mi eşi kim? Rumeysa Kadak kaç yaşında ne iş yapıyor?

Rümeysa Kadak kimdir nerelidir?

Rümeysa Kadak, Türk siyasi sahnesinde genç yaşta elde ettiği başarılarla dikkat çeken bir isimdir. İstanbul'da doğan Kadak'ın aslen Malatyalı olduğunu ve İhlas Anadolu Lisesi'ni 2014 yılında bitirmiştir. Şu anda Marmara Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Şu an görevine devam ederken SOAS Londra Üniversitesinde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda üniversite yıllarında, 2016'da Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.

Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli? Eski Emniyet Genel Müdürü ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Celal Uzunkaya kimdir kaç yaşında nereli?

Münazara alanında da önemli bir kariyere sahiptir. Türkiye ve dünya münazara şampiyonalarında koordinatörlük yapmış ve birçok ulusal ve uluslararası ödül kazanmıştır. Başkanlığını üstlendiği Meridyen Münazara Kulübü, özellikle son iki yılda çeşitli ödüller kazanmış ve Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri'nde Yılın Eğitim Projesi Ödülü'ne layık görülmüştür.

Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev almış ve projeler üretmiştir. Şu anda Genç KADEM'de Proje Sorumlusu ve Meridyen Derneği'nde Meridyen Genç Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Eğitimi devam ederken Daily Sabah ve TRT World'de staj yapma fırsatı bulmuş, bu da medya alanındaki deneyimini artırmıştır. İlgi alanları arasında röportaj yapmak, münazara katılmak ve farklı kültürleri araştırmak bulunmaktadır. Ayrıca, İngilizce dışında Fransızca, Korece ve Almanca öğrenmeye çalışmaktadır. İngilizce bilgisinin iyi düzeyde olduğunu belirtmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ