iPhone X güncelleme alıyor mu? İşte iOS 17 alacak telefonlar listesi iPhone X güncelleme alıyor mu? İşte iOS 17 alacak telefonlar listesi

İster tek başınıza ister arkadaşlarınızla bir Roblox deneyiminde eğlenirken, görmek isteyeceğiniz son şeyin, özellikle de net bir düzeltmesi olmayan bir hata kodu olduğunu herkesten ben biliyorum. Roblox Hata kodu 262 göründüğünde ve diğer tüm Roblox hata kodları bir açıklamayla birlikte gelse de, söz konusu açıklama biraz belirsiz olabilir ve laf kalabalığına aşina değilseniz pek bir anlam ifade etmez. Bu hata kodunun ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltilebileceğini açıklamaya yardımcı olmak için, bu can sıkıcı hatayla ilgili bulabildiğim tüm bilgileri derleyen kısa bir kılavuz oluşturduk.

Roblox, çevrimiçi bir oyun tasarlama ve paylaşma platformunda bir çok oyunseverler  Roblox Error Code 262 Roblox Website Error Codes ve Game Client Error Codes ile karşılaşıyorlar. Bizde haberimizde sizler için Roblox hata kodu 262 nasıl düzeltilir? Roblox istemci ve web hata kodları ve çözümlerini derledik..

Roblox'ta hata kodu 262 nedir ve nasıl düzeltilir

Ekranınızda hata kodu 262 göründüğünde, muhtemelen "Veri gönderilirken bir sorun oluştu, lütfen yeniden bağlanın" yazacaktır, bu da oyuncuların bunun ne anlama geldiği konusunda kolayca kafası karışmasına neden olabilir. Basitçe söylemek gerekirse, hata kodu 262 göründüğünde, bu muhtemelen oynamakta olduğunuz belirli Roblox sürümüyle ilgili bir sorundur. Çoğu zaman oyuncular, Roblox uygulamasını cihazlarından silerek ve ardından birkaç dakika sonra yeniden indirerek bu sorunu çözebilir.

Bu hata kodu, cihaza/versiyona o kadar özel olabilir ki, kişisel cihazınızda sürekli olarak hatayı almanıza rağmen, Roblox'ta oturum açmak ve başka bir kişinin cihazında oynamak sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Hatalı cihazınızdaki uygulamayı silip yeniden indirmeniz işe yaramazsa, internet bağlantısını kesip yeniden bağlanmayı veya internetinizin fişini çekip tekrar takmayı deneyebilirsiniz.

Sorun devam ederse, Roblox tarafında bir aksaklık olabilir, bu da Roblox desteğine ulaşıp sorununuzu açıklayabileceğiniz veya sorunun kendi kendine çözülüp çözülmediğini bekleyip görebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, beklerken Roblox durum web sitesini kontrol etmenizi veya diğer oyunculara da sorun yaşayıp yaşamadıklarını sormanızı öneririm.

Yukarıda belirtildiği gibi, hata kodu 262 birçok nedenden dolayı rastgele görünebilir, ancak genellikle yukarıda vurgulanan sorunlarla ilişkilidir. Hata sürekli olarak uzun bir süre boyunca görünüyorsa, henüz yapmadıysanız, Roblox desteğine ulaşmak sizin yararınıza olabilir.

Roblox Web Sitesi Hata Kodları

Aşağıda listelenen tüm Roblox Web Sitesi Hata Kodları,

Hata Hata mesajı Sebep
503 Talep karşılanamadı. Bir Roblox kesintisi veya kesinti süresi sırasında oluşur . Web sitesi bakımını içermez.
504 Bu sayfa çalışmıyor: roblox.com'un yanıt vermesi çok uzun sürdü." (Chrome) Web barındırma zaman aşımı. Büyük ihtimalle Roblox bakım/kapalı kalma süresinden kaynaklanır . Veya hatalı internet bağlantısı yaşayan kullanıcı.
Erişim engellendi 403 - Bu sayfayı görüntüleme izniniz yok. Kullanıcı kısıtlanmış bir sayfayı görüntülemeye çalıştı.
Bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. Hata Geçersiz IP veya bazı VPN'lere yüklenmeye çalışılıyor.
Avatar Sayfası Hatası Avatar sayfası geçici olarak kullanılamıyor. Avatar sayfası teknik sorunlar nedeniyle kullanılamıyor.
Geçersiz istek 400 | İsteğiniz ile ilgili bir sorun vardı. Cihaz tarafından yapılan web isteği yanlış olduğunda gerçekleşir.
Bakım İçin Aşağı Her şeyi daha harika hale getiriyoruz. Yakında geri dönecek.   Kapalı bakım veya Roblox adminleri sitede bir şeyleri düzeltiyor.
Bu site şu anda bakım ve yükseltmeler için çevrimdışı. Lütfen kısa süre sonra tekrar kontrol edin!  
Ödeme sistemimiz şu anda bakımda. Lütfen kısa bir süre sonra tekrar kontrol edin!
Game Pass Yükleme Hatası Game Pass'ler yüklenemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Roblox sorunlarından kaynaklanır veya kullanıcı hatalı internet bağlantısı yaşıyor.
Sahip olunan öğe Sahip Olunan Öğe: Bu öğeye zaten sahipsiniz. Kullanıcı zaten sahip olduğu bir öğeyi satın almaya çalıştı.
Kitaplık Hatası Kitaplık geçici olarak kullanılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin. Kullanıcı, URL çubuğuna geçersiz bir Kategori numarası girdi.
Maksimum Arkadaş Hatası İstek işlenemiyor. Bu kullanıcı şu anda izin verilen maksimum Arkadaş sayısına sahip. Arkadaş olmaya çalıştığınız kullanıcı, hesapta izin verilen maksimum arkadaş sınırına ulaştı.
Sayfa bulunamıyor veya artık mevcut değil 404 | Sayfa bulunamadı URL yanlış yazılmış veya kullanıcı, feshedilmiş bir hesapla bir profile erişmeye çalıştı.
Kayıt Hatası Üzgünüz, bir hata oluştu. Roblox'un ucunda veya hatalı internet bağlantısı yaşayan kullanıcıda sorunlar oluştu .
Bir şeyler yanlış gitti Hata | Beklenmedik bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. Hata sayfası URL'sindeki hata numarası, var olmayan bir sayı olarak değiştirildi.
Çok Fazla Yönlendirme Sayfa düzgün yönlendirilmiyor (Firefox)   Zehir yasağı olan hesaplarda görülür.
Bu sayfa çalışmıyor; www.roblox.com sizi çok fazla yönlendirdi (Chrome)
katılamıyor Katılamıyor: Bu oyun özel olduğu için bu VIP sunucusuna katılamazsınız. Kullanıcı, özel/incelenmekte olan bir oyunda bir VIP sunucusuna katılmaya çalıştı.
Avatar Güncelleme Hatası Bu kıyafette sahip olmadığınız eşyalar: (X) Kullanıcı, takas edilmiş veya satılmış sınırlı bir şapka takmaya çalıştı. Kullanıcı önceden silinmiş bir öğeyi giyiyor.

Oyun İstemcisi Hata Kodları

Aşağıda listelenen tüm Game Client Hata kodları,

Hata

Tanım Düzeltme/Hata Nedeni
İstemci Çökmesi Beklenmeyen bir hata oluştu ve Roblox'un kapatılması gerekiyor. Üzgünüz! Olası nedenler: bellek yetersiz, yüksek ping, aşırı gecikme, bilinen bir açıktan yararlanma kullanılırken bir oyuna bağlanma.
Bağlantı Hatası Kritik ayarlar indirilemedi veya uygulanamadı, lütfen internet bağlantınızı kontrol edin. Hata bilgisi: (hata bilgisi) Kullanıcı interneti kaybetti veya Roblox'a bağlanırken DNS çözünürlüğü başarısız oldu .
Oyun başlatılırken hata oluştu Oyunu başlatmaya çalışırken bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz   Kullanıcı, hatalı internet bağlantısı veya bakımdan geçen Roblox yaşıyor. Oyuncu ayrıca, hesabı devre dışı bırakılmışken bir oyuna katılmayı denemiş olabilir.
Mobil versiyon (Android):
"Üzgünüm! Oyun beklenmedik bir nedenle başlatılamadı.
HttpGönderme İsteği Başarısız Roblox başlatılırken bir hata oluştu.'Ayrıntılar: HttpSendRequest Başarısız.   Roblox, belirli bilgi parçalarını sunuculara iletmekte sorun yaşıyor.
Hata: Sunucuyla bağlantı kurulamadı.
Yükleme Hatası 0x1 (Kasıtlı) (Kullanılmıyor) Roblox başlatılamıyor. Kullanıcı kodu = 0x1 Kullanıcı, Roblox hizmet şartlarını ihlal etti.
Satın Alma Hatası #1: Bu ürün şu anda satılık değil. Hesabınızdan ücret alınmadı.   #1: Kullanıcı indirimli bir ürün satın almaya çalıştı.  
#2: Hesabınızda yeterli Robux olmadığı için satın alma işleminiz başarısız oldu. Hesabınızdan ücret alınmadı.   #2: Kullanıcının yeterli Robux'u yoktu.  
#3: Bir şeyler ters gittiği için [öğenin adı] satın alma işleminiz başarısız oldu. Hesabınızdan ücret alınmadı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. #3: Satın alma sırasında bir şeyler ters gitti. Daha sonra tekrar deneyin.
6 Roblox başlatılırken bir hata oluştu; Ayrıntılar: … Hata Kodu: 6 Yeni bir R oblox sürümü indirilirken veya bir oyun başlatılırken başlatıcı zaman aşımına uğradı. Büyük olasılıkla, hatalı internet bağlantısı veya anti-virüs algılamaları nedeniyle meydana geldi.
256/274 Geliştirici tüm oyun sunucularını kapattı veya oyun sunucusu başka nedenlerle kapandı, lütfen yeniden bağlanın (Hata Kodu: 256)   Bir geliştirici bir oyun sunucusunu manuel olarak kapattığında, bir VIP sunucusu sahibi VIP sunucusunu kapattığında veya bir oyuncu oyundayken yasaklandığında gerçekleşir.
Oyunun geliştiricisi sunucuyu geçici olarak kapattı. Lütfen tekrar deneyin. (Hata Kodu: 274)
260 Veri alınırken bir sorun oluştu, lütfen yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 260) Roblox web sunucuları tarafından veri alınmıyor .
261 Veri alınırken hata oluştu, lütfen yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 261   Hatalı internet bağlantısı, Roblox kapalı kalma süresi veya diğer bilinmeyen sorunlar nedeniyle meydana geldi .
Veri akışında bir sorun oluştu, lütfen yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 261)
262 Veri gönderirken bir sorun oluştu, lütfen yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 262) Veri gönderilemediğinde oyun yüklenemedi.
264 Aynı hesap, oyunu farklı bir cihazdan başlattı. Bu cihazı kullanmayı tercih ederseniz yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 264)   Aynı hesapta ikinci bir müşteri başladığında gerçekleşir. Yani bilinmeyen bir kullanıcı, kullanıcının hesabında oturum açmış olabilir. Hesabın güvenliği ihlal edilmiş olabilir.
Zaten bir oyun oynuyorsunuz. Lütfen diğer oyunu kapatın ve tekrar deneyin. (Hata Kodu: 264)
266 Bağlantınız zaman aşımına uğradı. İnternet bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. (Hata Kodu: 266) Kullanıcının bağlantısı gecikti veya uzun süredir AFK idi.
267 Bu oyundan atıldınız: [Sebep] (Hata Kodu: 267)   Kullanıcı, bir komut dosyası kullanılarak bir oyun oturumundan atıldı. Büyük olasılıkla, oyun geliştiricisi tarafından eklenen bir komut dosyası nedeniyle meydana geldi.
Oyundan atıldınız (Hata Kodu: 267)
268 Sunucu tarafından atıldınız. Lütfen kapatın ve başka bir oyuna yeniden katılın (Hata Kodu: 268)   Genel bağlantı sorunları, kullanıcının kullandığı açıklardan yararlanma veya kullanıcının gecikme yaşaması nedeniyle oluşur. İşletim sistemine bağlı olarak uyumluluk sorunları nedeniyle de oluşabilir.
Beklenmeyen müşteri davranışı nedeniyle atıldınız. (Hata Kodu: 268)
271 #1: Aktif oyuncu olmadığı için sunucu kapatıldı. (Hata Kodu: 271)   #1: Sunucudaki tüm oyuncular aynı anda aktif değildi.  
#2: Sunucu tarafından atıldınız, lütfen tekrar bağlanın. (Hata Kodu: 271)   #2: Sunucu kapanmaya çalışırken oyuncu sunucuya katıldı.  
#3: Örnek bulunamıyor #3: Etkin olmayan oyuncular sorununun eski sürümü.
272 Güvenlik Anahtarı Uyuşmazlığı nedeniyle bağlantı kesildi (Hata Kodu: 272)   Oyunlarda kullanıcı istismarı nedeniyle oluşabilir.
Bir hata nedeniyle bağlantı koptu. (Hata Kodu: 272)
273 Muhtemelen oyunun başka bir cihazdan katılması nedeniyle oyunla bağlantı kesildi (Hata Kodu: 273)   Hata 264 ile aynı, ancak kullanıcı yasaklanmış veya uyarılmışken bir oyuna da katılmıştır.
Aynı hesap, oyunu farklı bir cihazdan başlattı. Bu cihazı kullanmayı tercih ederseniz yeniden bağlanın. (Hata Kodu: 273)
275 Roblox sunucuyu bakım için kapattı. Lütfen tekrar deneyin. (Hata Kodu: 275)   Roblox bakım nedeniyle kapatıldı veya oyun kullanıcı oynarken silindi.
Roblox bu oyun sunucusunu bakım için kapattı (Hata Kodu: 275)
277 Oyun sunucusuyla bağlantı koptu, lütfen tekrar bağlanın (Hata Kodu: 277)   Şu sorunlar nedeniyle oluşabilir: Kullanıcının IP adresi değişti, kullanıcı WiFi'yi kapattı, kullanıcı ek genel internet sorunları yaşadı
Lütfen internet bağlantınızı kontrol edin ve tekrar deneyin. (Hata Kodu: 277)
278 20 dakika boşta kaldığınız için bağlantınız kesildi (Hata Kodu: 278) Oyuncu, oyun sırasında 20 dakikadan fazla AFK idi.
279 #1: Oyuna bağlanılamadı. (ID=17: Bağlantı girişimi başarısız oldu.) (Hata Kodu: 279)   #1: İstemci oyun sunucusuna bağlanamıyor, Roblox çalışmıyor veya ek sorunlar.  
#2: Oyuna bağlanılamadı. (ID = 146: Geçersiz ışınlanma hedefi.)   #2: İstemci, oyun dünyasında etkin olmayan bir yere ışınlanmaya çalıştı.  
#3: Oyuna bağlanılamadı. (ID = 148: Roblox sürümü güncel değil. Lütfen kaldırıp tekrar deneyin.) #3: Başlatıcı veya istemci güncellenmeli veya yeniden kurulmalıdır.
280 Roblox sürümünüz güncel olmayabilir. Lütfen Roblox'u güncelleyin ve tekrar deneyin. (Hata Kodu: 280) İstemcinin güncellenmesi gerekiyor. Sorun devam ederse bilgisayarın tarih ve saatinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
517 Bu oyun şu anda kullanılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. (Hata Kodu: 517)   İstemci, sunucu kapanırken bir sunucuya katılmaya çalıştı. Kullanıcı oyundayken Roblox kaldırıldıysa da oluşabilir .
Bu oyun sona erdi. (Hata Kodu: 517)
522 Takip edilen kullanıcı oyundan ayrıldı (Hata Kodu: 522)   Kullanıcı, katıldıkları oyuncu ayrıldıktan sonra bir oyuncunun oyununa katılmaya çalıştı.
"Katılmaya çalıştığınız kullanıcı oyundan ayrıldı (Hata Kodu: 522)
523 Oyunun durumu değişti ve artık erişiminiz yok. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. (Hata Kodu: 523)   Sunucu kapandı.
Bu oyun kısıtlanmıştır. (Hata Kodu: 523)
524 Bu oyuna katılmak için yetkili değil. (Hata Kodu: 524)   Roblox kapalı kalma süresi sırasında meydana gelir , engellenen bir VIP sunucusuna katılmaya veya Misafir olarak katılmaya çalışır.
"Bu oyuna katılma izniniz yok. (Hata Kodu: 524)
529 Bir HTTP hatası oluştu. Lütfen istemciyi kapatın ve tekrar deneyin. (Hata Kodu: 529)   Roblox sunucuları kapalı veya yavaş olduğunda gerçekleşir .
Teknik zorluklar yaşıyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz. (Hata Kodu: 529)
769 Işınlanma Başarısız: Bilinmeyen istisna. (Hata Kodu: 769)   Oyun içi ışınlanma çeşitli nedenlerle başarısız oldu. Oyuna yeniden bağlanma başarısız olursa da oluşur.
Beklenmeyen bir hata nedeniyle ışınlanma başarısız oldu. (Hata Kodu: 769)
770 #1: Oyunun kök yeri aktif değil. (Hata Kodu: 770)   #1: Oyuncu, oyunun etkin olmayan bir bölümüne katılmaya çalıştı.  
#2: Var olmayan bir yere ışınlanmaya çalışıldı. (Hata Kodu: 770)   #2: Oyuncu, oyunun etkin olmayan veya silinmiş bir bölümüne ışınlanmaya çalıştı.  
#3: Işınlanma Başarısız. Bilinmeyen hata. (Hata Kodu: 770) #3: Işınlanma kullanan oyunlarda yaygındır.
771 Işınlama başarısız oldu, sunucu artık kullanılamıyor. (Hata Kodu: 771) Oyuncu, oyunun etkin olmayan veya silinmiş bir bölümüne ışınlanmaya çalıştı.
772 Işınlanamadı, sunucu dolu. (Hata Kodu: 772) Oyuncu tam bir oyun sunucusuna ışınlanmaya çalıştı.
773 Işınlanamadı: Bu oyun henüz onaylanmadı. (Hata Kodu: 773)   Oyuncu, onaylanmayan bir oyuna veya oyuncunun katılmasına izin verilmeyen bir oyuna ışınlanmaya çalıştı.
Işınlanma Başarısız: Kısıtlanmış bir yere ışınlanma girişiminde bulunuldu. (Hata Kodu: 773)
Kaynak: HABER MERKEZİ