Robert De Niro 80 yaşına bastı. Doğum gününe Leonardo DiCaprio, Martin Scorsese, Tiffany Chen gibi pek çok ünlü isim katıldı. 80 yaşına basan Robert de Niro’nun ailesi ve yakın arkadaşları, onun onuruna özel bir akşam yemeği vermek için New York'a geldiler. De Niro'nun kız arkadaşı Tiffany Chen de sevgilisini büyük gününde destekledi.

Robert De Niro 80 Yaşına Bastı: Doğum Gününe Yıldızlar Yağdı

robert-de-niro-80-yasina-basti

Gülşen, Cumhuriyet'in 100. yılına özel Mevzular Açık Mikrofon ’da İstiklal Marşı okudu Gülşen, Cumhuriyet'in 100. yılına özel Mevzular Açık Mikrofon ’da İstiklal Marşı okudu

Paul McCartney ve eşi Nancy Shevell, yönetmen Francis Ford Coppola, Star Wars serisinin yaratıcısı George Lucas, Ucuz Roman oyuncusu Christopher Walken ve sivil haklar aktivisti Al Sharpton da yemeğe katıldı. Eski New York Valisi Andrew Cuomo da geldi. David Blaine, Bette Midler, Jane Krakowski, Chazz Palminteri, Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese de oradaydı.

Robert De Niro Kimdir? Kariyerinin Önemli Anları

Robert De Niro, sinema dünyasının en saygın ve tanınmış oyuncularından biridir. 17 Ağustos 1943 tarihinde New York'ta doğan De Niro, oyunculuk kariyerine genç yaşta adım atmıştır.

De Niro'nun kariyeri boyunca oynadığı birçok unutulmaz rolü vardır. İlk büyük çıkışını 1973 yapımı "The Godfather Part II" filmindeki Vito Corleone karakterini canlandırarak yapmıştır ve bu rolüyle En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazanmıştır.

De Niro, ayrıca Martin Scorsese'nin yönettiği filmlerdeki performanslarıyla da büyük takdir toplamıştır. "Taxi Driver", "Raging Bull" ve "Goodfellas" gibi başarılı yapımlarda yer alarak sinema tarihine geçmiştir.

Oyunculuğundaki başarılarıyla sınırlı kalmayan De Niro, aynı zamanda bir film yapımcısıdır. Tribeca Film Festivali'nin kurucusu olarak sinemaya olan katkısını sürdürmektedir.

Robert De Niro'nun kariyeri boyunca sayısız ödül kazandığı gibi, izleyiciler üzerinde de derin bir etki bırakmıştır. Oyunculuğundaki derinlik, karakterlere olan hakimiyeti ve sahne karizması onu eşsiz kılmaktadır.

Robert De Niro'nun sinema dünyasındaki etkisi ve önemi tartışılmaz. O, bir ikon ve oyunculuğun zirvesinde yer alan bir isim olarak hafızalarda yerini koruyacaktır.

Kaynak: HABER MERKEZİ