Trendyol Süper Lig'in 12. haftası büyük bir heyecana sahne oldu. Burak Yılmaz'ın istifasının ardından Beşiktaş teknik direktörülüğüne getirilen Rıza Çalımbay, dokunuşlarını hissettirdi ve Beşiktaş uzun süre sonra yüksek tempo ve istekli oynadı. Geriden oyun kurma "sevdasından" vazgeçen Beşiktaş, ön alan baskısıyla Başakşehir kalesini abluka altına aldı. Özellikle ikinci yarıda daha derli toplu gözüken Beşiktaş'a galibiyeti getiren golü Ante Rebic'in harika pasında kaleciyle karşı karşıya kalan Jackson Muleka kaydetti.

riza-calimbay-besiktas-kariyerine-3-puanla-basladi (2)

Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı Önce eğitim sonra sınav! Kick boks antrenörleri kademe atladı

ARDA KARDEŞLER'İN KARARLARI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Maçın 37. dakikasında sarı kartı bulunan Başakşehirli futbolcu Opoko'nun müdahalesi sonucu Bahtiyar Zaynutdinov'un gözü morardı ve oyuna devam edemedi. Beşiktaşlı taraftarlar Opoko'nun ikinci sarı karttan oyundan atılmasını beklerken, hakem Arda Kardeşler faulü Başakşehir lehine verdi. Bir başka pozisyonda yine Opoko, Ante Rebic'in aşil tendonuna bastı ancak hakem Arda Kardeşler oralı olmadı ve oyunu devam ettirdi. Bu kararlar Beşiktaşlı taraftarları çileden çıkartırken, hakemin kararları bir hayli tartışma konusu oldu.