Resimde optik illüzyon ile kadife çiçekleri arasına gizlenmiş elleri fark edebildiniz mi? 10 saniye içerisinde ellleri bulabilir misiniz?

Bu optik illüzyonda, kadife çiçeklerin içindeki gizli eldivenleri bulmanız gerekiyor. Birçok yetişkin bu resimdeki elleri bulmakta çok güçlük çekiyor.

Kalecik meşhur ürünlerini tanıttı Kalecik meşhur ürünlerini tanıttı

Optik illüzyonlar, görsel algıyı yanıltarak, gerçekte olmayan veya yanılsama yaratan görsel etkileri içeren fenomenlerdir. İnsan görsel sistemi, çevremizdeki nesneleri algılamak ve anlamlandırmak için karmaşık bir işleme tabi tutulur.

Ancak bazen, çevresel faktörler, perspektif, renk, desen, hareket veya diğer optik özellikler kullanılarak oluşturulan yanılsamalar, beynimizi aldatır ve gerçeklikten farklı görüntüler algılamamıza neden olur.

Eğer bulamadıysanız size yardımcı olalım! Resmin üst ortasına bakarsanız, Kadife Çiçeği'nin yaprakları arasında gizlenmiş olan elleri görebilirsiniz. Gizlenen eller, kadife çiçeğinin sarı yapraklarına benziyor ve eldivenlerin rengi, çiçeğin taç yapraklarıyla kamufle olmasını sağlıyor.