Arda Güler'in milli takımda oynatılmaması ve sonrasında Vincenzo Montella ile Hamit Altıntop arasında yaşanan tartışmalar, sadece Türkiye'de değil, uluslararası basında da büyük yankı uyandırdı. Fotospor'un haberine göre, İspanya, Almanya, İtalya, Fransa ve Güney Amerika basını, konuyu yakından takip ediyor.

Arda Guler Montella Paylasimi

İspanyol Basını: Real Madrid'in Arda'yı Koruma Zamanı

Real Madrid'e yakınlığıyla bilinen İspanyol sosyal medya hesapları, yaşananların Arda Güler'i psikolojik olarak etkilediğini savunarak, Real Madrid yönetiminin genç yeteneği korumak adına Euro 2024'ten çekmesini talep etti.

Montella’dan Maç Sonunda Çok Konuşulacak Arda Güler Itirafı

İtalyan Basını: Montella Kovulmalı

İtalyan basını ise Montella'nın, Türkiye'nin belki de Altın Top'a en yakın oyuncusu olan Arda'ya gösterdiği tavrın tepki çektiğini yazdı. Montella'nın bu polemik yüzünden kovulması gerektiği yönünde görüşler dile getirildi.

Montella’dan Arda Güler Açıklaması ‘Riske Girmek Istemedik’

Alman Basını: Hamit Altıntop'un Hayalleri Suya Düşebilir

Bayram Saral, TFF yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti Bayram Saral, TFF yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti

Alman basını, Hamit Altıntop'un Montella'nın işlerine karıştığı iddialarına odaklandı. Altıntop'un TFF başkanlığı hayalleri kurduğu, ancak Arda Güler krizini yönetememesi durumunda bu hayallerinin suya düşebileceği belirtildi.

Arda Guler Transfer 2

Arda Güler polemiği, sadece Türk futbol kamuoyunu değil, uluslararası futbol dünyasını da yakından ilgilendiriyor. Genç yıldızın geleceği ve milli takımın performansı üzerindeki etkileri merakla bekleniyor.

Kaynak: FOTOSPOR