Türkiye ile iş birliğinin en üst düzeyde olduğunu ve uzun yıllar çeşitli sahalarda kazanılan deneyimlere dayandığını vurgulayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ''Ticaret ve ileri teknoloji sektörlerinde de bir dizi ilginç projemiz ve ortak çalışmamız mevcut'' dedi. Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli iletişim halinde olduğunu ifade ederek, bu temasların ikili ilişkilerle ilgili tüm önemli konuları kapsadığını belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı'nda, Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi Tanju Bilgiç de dahil olmak üzere, Rusya'da görevine başlayan 21 ülkenin büyükelçisini kabul ederek, güven mektuplarını aldı ve diplomatları tebrik etti. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkileri değerlendiren Putin, "Türkiye ile iş birliği en yüksek düzeyde ve uzun yıllar boyunca çeşitli alanlarda elde edilen tecrübelere dayanıyor. Her iki taraf da iyi komşuluk, iş birliği ve karşılıklı çıkar ilkelerine dayalı bağları daha da geliştirme konusunda kararlı" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sürekli temas halinde olduğunu belirten Putin, söz konusu temaslarda ikili ilişkilerle ilgili tüm önemli konuların ele alındığını dile getirdi. Putin, şunları söyledi; "Enerji sektöründe Rus-Türk iş birliği gerçekten stratejik bir öneme sahip. Rosatom (Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu), Türkiye'de ilk nükleer Akkuyu santralini inşa etmeye devam ediyor."

İşte o ilde CHP'nin belediye başkan adayı çekildi! İşte o ilde CHP'nin belediye başkan adayı çekildi!

"Mavi Akım ve TürkAkım boru hatlarının işletilmesi kapsamında doğal gaz sektöründe yakın iş birliği oluşturuldu. Türkiye'de doğal gaz dağıtım merkezinin oluşturulması yönünde çalışmalar sürüyor. Ticaret ve yüksek teknoloji alanlarında da birçok ilginç projemiz ve ortak çalışmamız bulunmakta."