Pursaklar Belediyesi tarafından ilçede yaşayan vatandaşlara çiftçilik ve üretim alanında farkındalık oluşturmak amacıyla biber, salatalık ve domates fidesi dağıttı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlikte, 100 bin sebze fidesi dağıtıldı. 

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (4)

VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ 

Pursaklar Belediyesi, çiftçiliğe yönelik bilinçlenme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinlikte, 100 bin adet meyve fidesi vatandaşlara ücretsiz olarak verildi. Fide alabilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara, her biri 12 adet olmak üzere biber, salatalık ve domates fideleri dağıtıldı. 

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (2)-1

BAŞKAN ERTUĞRUL ÇETİN: “ATA TOHUMLARINI KORUYORUZ” 

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, İHA muhabirine yaptığı açıklamada etkinliğin amacının çiftçilikten ziyade farkındalık oluşturmak olduğunu belirtti. Çetin, “Ata tohumlarımızın kaybolmaması ve yaygınlaşması için yaptığımız bir çalışma. Hemşerilerimizin yoğun ilgisi bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu tür işlere ne kadar heyecanlı olduklarını görmek bizleri de mutlu ediyor. Burada domates, biber ve salatalık fidesi hediye ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (2)

PURSAKLAR’DA VATANDAŞLAR MEMNUN 

Etkinliğe katılan vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirdi. Meyve fidesi alan Metin Bulut, “Ata tohumu diye geldik. İnşallah yetiştirince belediye başkanına hediye edeceğiz. Herkes gelip yiyecek” dedi. 

Kahramankazan Gücü Spor U18 A Ligine Yükseldi! Başkan Çırpanoğlu'ndan Büyük Jest Kahramankazan Gücü Spor U18 A Ligine Yükseldi! Başkan Çırpanoğlu'ndan Büyük Jest

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (3)-1

Fideleri yetiştireceği için heyecanlı olduğunu belirten Ayşegül Çaykuşu ise, “Belediyemize teşekkür ederim. 12’şer tane salatalık, domates ve biber verdi. Her yıl veriyor belediye başkanımız. Kopartıp yiyeceğiz torunlarım, çocuklarım, kendimiz, eşim, dostum ve hepimiz yiyeceğiz” şeklinde konuştu. 

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (1)-1

Pursaklar’da Bu Yıl 3’Üncüsü Düzenlenen Geleneksel Sebze Fidesi Dağıtımı Gerçekleşti  (1)

İHA

Editör: Sema Türkel