Bugün, Türkiye'de yerel yöneticilerin seçimi için milyonlarca vatandaş sandık başına gitti. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde, 61 milyondan fazla seçmen, yaklaşık 207 bin sandıkta oy kullandı. Bu seçimde 81 il, 973 ilçe ve 390 belde belediye başkanı ile 50 bin 336 muhtarın belirlenmesi hedefleniyor. Ayrıca, il genel meclisi üyeliği ve belediye meclis üyelikleri için de oy kullanıldı. Oy verme işlemi sona erdikten sonra sandıklar açıldı ve oyların sayımı başladı.

Pursaklar’da AK Parti’den Ertuğrul Çetin, CHP’den Halil Tunçay, İYİ Parti’den Zekeriya Ersarı, DEM Parti’den Baran Yalçınkaya, Yeniden Refah Partisi’nden Bayram Baş ve Zafer Partisi’nden Şerafettin Coşar’ın yarıştığı belediye başkanlığı seçimleri kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu.

PURSAKLAR YENİDEN ERTUĞRUL ÇETİN DEDİ

Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen seçimlerin ardından, Pursaklar Belediye Başkanı olarak göreve seçilen isim Ertuğrul Çetin oldu.

Ertuğrul Çetin pursaklar-1

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, Pursaklar’da AK Parti adayı Ertuğrul Çetin, halkın büyük çoğunluğunun desteğini alarak yeniden belediye başkanı seçildi. Oy sayımı devam ederken, saat 22.40 itibarıyla yüzde 48.82 oranında açılan sandık sonuçlarına göre Pursaklar’ın yeni başkanı Ertuğrul Çetin oldu.

İşte Pursaklar’da adaylar ve aldıkları oy oranları:

AK Parti Ertuğrul Çetin: Yüzde 53.77

CHP Halil Tunçay: Yüzde 22.47

İYİ Parti Zekeriya Ersarı: Yüzde 1.3

DEM Parti Baran Yalçınkaya: Yüzde 0.33

Yeniden Refah Partisi Bayram Baş: Yüzde 17.34

1926 Polatlı Belediyespor'a Eskişehirspor Maçı Öncesi Başkan Yıldızkaya'dan Açık Çek! 1926 Polatlı Belediyespor'a Eskişehirspor Maçı Öncesi Başkan Yıldızkaya'dan Açık Çek!

Zafer Partisi Şerafettin Coşar: Yüzde 1.87

Saadet Partisi Seyitmehmet Karagülle: Yüzde 1.04