PTO IPARD-II 6.Başvuru Çağrı Dönemi İçin Bilgilendirme Toplantısı Düzenliyor

Bu haber 22 Haziran 2019 saat 10:15 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası tarafından 26 Haziran Çarşamba Günü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  (TKDK) Uzmanı tarafından IPARD-II 6.Başvuru Çağrı Dönemi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecek.

Polatlı Ticaret Odası eğitim salonunda gerçekleştirilecek olan bilgilendirme toplantısında IPARD Programı hakkında bilgi verilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Polatlı Ticaret Odası; “ Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 08 Mayıs 2019 tarihinde Altıncı Başvuru Çağrı ilanına çıktı. Başvuru kabulüne ilişkin bu çağrı, IPARD Programı 2014-2020 dönemi kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmeler tarafından destek almak üzere yapılacak başvurular ile ilgilidir.  Faydalanıcılara uygun harcamalar karşılığında sağlanacak olan mali desteğin kaynağı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur. Bu destek “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. Bu kamu katkısı, program çerçevesinde gerçekleşmiş yatırımlar için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın Kırsal Kalkınma bileşenidir.Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası, Kırsal Kalkınma Politikası ve ilgili politikalarının uygulanması ve yönetimi için uyum hazırlıklarını ve bu kapsamda politika geliştirilmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Tarımsal İşletmelerin Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında; süt üreten tarımsal işletmelerin ve et üreten tarımsal işletmelerin desteklenmesi, tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanmasının Yeniden Yapılandırılması ve Topluluk Standartlarına Ulaştırılmasına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında; süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının, meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasının, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasının desteklenmesi, üretici Gruplarının kurulmasının desteklenmesi bu kapsam da sağlanacaktır. Polatlı Ticaret Odasının daveti üzerine 26 Haziran Çarşamba günü  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu  (TKDK) Uzmanı tarafından Odamız Eğitim Salonun da bilgilendirme  toplantısı yapılacak olup Tüm üyelerimiz davetlidir. Katılım Bilgisi İçin İletişim: (0312) 623 10 84  /113”

Polatlı Postası[email protected]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.