Kılıçdaroğlu’ndan Kıbrıs Harekatı’nın 50.yılında anlamlı ziyaret Kılıçdaroğlu’ndan Kıbrıs Harekatı’nın 50.yılında anlamlı ziyaret

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 07.42'de merkez üssü Karlıova olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Depremin derinliği 11.12 kilometre olarak ölçüldü. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4.0, derinliğini ise 4.1 kilometre olarak açıkladı.

Depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bölgeyi uzun zamandır uyardıklarını belirtti. Görür, Kuzey Anadolu Fay Hattı (KAF) ile Doğu Anadolu Fay Hattı (DAF) arasındaki bölgenin problemli olduğunu ifade ederek, "Küçük depremler de olsa hoş değil" uyarısında bulundu. Görür'ün paylaşımı şu şekilde oldu:

Naci Görür-3

"ÖTEDEN BERİ SÖYLÜYORUZ"

"Karlıova-Bingöl’de 4,0 büyüklükte deprem oldu. Bu bölgeyi öteden beri söylüyoruz. Karlıova-Erzincan (KAF) ve Karlıova-Göynük (DAF) arası problemli. Küçük depremler de olsa hoş değil, sevgiyle."

Prof. Dr. Naci Görür, daha önce yaptığı bir açıklamada ise Tunceli, Bingöl Karlıova ve Erzincan yörelerinin kendilerini endişelendirdiğini belirtmişti. Görür, ayrıca İzmir'deki 15 fay hattının da risk taşıdığını ifade ederek, "İzmir yarımadasını kesen fayların özelliklerini bilmiyoruz. O faylar ne zaman deprem üretiyor, nedir? Bilmediğimiz için sorun olarak düşünüyoruz" demişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ