CNN Türk kanalında Hakan Çelik'in konuğu olan  teknoloji uzmanı Prof. Dr. Ali Murat Kırık yapay zekanın geldiği noktayı anlatıyor. Peki, CNN Türk Konuğu Prof. Dr. Ali Murat Kırık Kimdir Ne İş Yapar? Kaç Yaşında Nereli?

Türkiye'den kalkan uçak Macaristan'a acil iniş yaptı Türkiye'den kalkan uçak Macaristan'a acil iniş yaptı

Prof. Dr. Ali Murat Kırık Kimdir?

Prof. Dr. Ali Murat Kırık, 1986 yılında İstanbul'da doğmuştur. Eğitim hayatında başarılarıyla dikkat çeken Kırık, 2004 yılında Özel Bilgi Lisesi'ni birincilikle tamamladı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden yine birincilikle mezun oldu.

Akademik Kariyeri

  • 2009: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başladı.
  • 2010: "IP Televizyon Yayın Teknolojisi" adlı yüksek lisans tezini tamamladı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı.
  • 2013: "Yeni Medya Çağı Çerçevesinde Türkiye’de Televizyondan İnternete Dönüşüm ve Sosyal Paylaşım Ağlarında Gençlerin Konumu" adlı teziyle doktorasını tamamlayarak Yardımcı Doçent oldu.
  • 2018: Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Doçent olarak görev yapmaya başladı.

Akademik ve Profesyonel Çalışmaları

Prof. Dr. Ali Murat Kırık, Yeni Medya, Televizyon Teorileri, Yeni Medyada Yayıncılık Uygulamaları, Sosyal Medya derslerini vermektedir. Bunun yanında Milat Gazetesi'nde teknoloji ve eğitim yazarlığı yapmaktadır. Türkiye Gazetesi’nde "Geniş Açı" köşesinde ayda bir teknoloji üzerine yazılar yazmaktadır. Kırık, ulusal medya organlarında sosyal medya, yeni medya, dijital iletişim ve siber güvenlik alanlarında demeçler vererek alanında geniş bir etki yaratmaktadır.

Yayınlar ve Medya Katkıları

Prof. Dr. Ali Murat Kırık, hem akademik hem de popüler medya platformlarında geniş çapta yazılar ve analizler sunmaktadır. Yeni medya teknolojileri ve dijital iletişim alanlarında önemli çalışmalara imza atmıştır.

Sosyal Medya ve Etkileşim

Kırık, teknoloji ve dijital medya konularında geniş bir takipçi kitlesine sahiptir. Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ve yorumlarla, dijital dünyada önemli bir bilgi kaynağı olarak kabul edilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ