2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz Milli Takımı'nın yıldız oyuncusu Rafael Leao, yarın karşılaşacakları Türkiye hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Leao, Türkiye'nin güçlü bir takım olduğunu ve zorlu bir maç beklediğini ifade etti.

Çekya ile oynadıkları ilk maçın zorlu geçtiğini belirten Leao, Türkiye maçına da 11'de başlayıp başlamayacağını henüz bilmediğini, ancak takımda herkesin aynı seviyede mücadele edeceğini söyledi.

"Türkiye'nin Güçlü Yönlerini Analiz Ettik"

Fenerbahçe'ye Mourinho'nun Israrla İstediği Gol Makinesi İle Anlaştı! Fenerbahçe'ye Mourinho'nun Israrla İstediği Gol Makinesi İle Anlaştı!

Leao, Türkiye'nin saha içi organizasyonunun ve alanları iyi kullanmasının dikkat çekici olduğunu belirterek, "Rakibi iyi analiz ettik ve ne yapacağımızı biliyoruz. Hücum hattımızda kaliteli oyuncularımız var, Türkiye'nin de boşluklardaki güçlü oyunuyla zevkli bir maç olacağını düşünüyorum" dedi.

A Milli Takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu'nun fark yaratabileceğini de söyleyen Leao, "Hakan'ı Milan'dan tanıyorum, inanılmaz seviyede iyi bir oyuncu" şeklinde konuştu.

"Türk Taraftarların Desteğini Biliyoruz"

Almanya'da Türk taraftarların çoğunlukta olacağının hatırlatılması üzerine Leao, "Türk halkının takımlarına olan sevgisini biliyoruz. Ancak Portekiz taraftarının da desteğini her zaman arkamızda hissedeceğiz. Baskıya mental olarak hazırız" dedi.

Leao'nun bu açıklamaları, Türkiye - Portekiz maçının ne kadar çekişmeli ve heyecanlı geçeceğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor

Kaynak: Haber Merkezi