POLATLI’YA YENİ SPOR ALANLARI YAPILACAK

Bu haber 27 Aralık 2022 saat 9:43 'de eklendi.

Polatlı Belediyesi tarafından Polatlı’nın çeşitli mahallelerinde spor tesisleri ile basketbol-voleybol sahası ve tenis kortu yaptırılacak.

Polatlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce Karapınar Spor Tesisi, Mehmet Akif Spor Tesisi ile Parklara Basketbol-Voleybol Sahası (Semt Sahası) ve Tenis Kortu yapımı için ihale düzenlenecek. İhale, 18 Ocak 2023 tarihinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından 1 Adet Nizami Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, 1 Adet 2’li Soyunma Odalı Tesis Binası, 4 Adet 96 kişilik Portatif Tribün, 1 Adet Sentetik Çim Yüzeyli Futbol Sahası, 8 Adet Basketbol-Voleybol Sahası ve 1 Adet Tenis Kortu yapımına başlanacak. Yer teslimlerinin yapılmasının ardından söz konusu iş 200 takvim gününde bitirilecek. Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilecek.

İHALEYE KATILABİLME ŞARTLARI VE İSTENİLEN BELGELER İLE YETERLİK DEĞERLENDİRMESİNDE UYGULANACAK KRİTERLER:

– İsteklilerin ihaleye katılabilmeleri için aşağıda sayılan belgeler ve yeterlik kriterleri ile fiyat dışı unsurlara ilişkin bilgileri e-teklifleri kapsamında beyan etmeleri gerekmektedir.
– İhale konusu işin yapılmasına ilişkin olarak ilgili mevzuatı gereği alınması zorunlu olan belge;
Yapı müteahhitliği yetki belgesi numarasını gösteren belge (Aday veya isteklilerin son başvuru veya ihale tarihi itibariyle ilgili mevzuatı uyarınca yapı müteahhitliği yetki belgesi numarası almış, Yapı Müteahhitliği Bilişim Sistemine (YAMBİS) kayıtlı ve kayıtlarının aktif durumda (belge numaralarının iptal edilmemiş) olması şartı aranacaktır.)
– Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren bilgiler
– Tüzel kişilerde; isteklilerin yönetimindeki görevliler ile ilgisine göre, ortaklar ve ortaklık oranlarına (halka arz edilen hisseler hariç)/üyelerine/kurucularına ilişkin bilgiler idarece EKAP’tan alınır.
– Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
– Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
– İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
– Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

DİĞER HUSUSLAR

– Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.
– İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.
– İhale dokümanı EKAP üzerinden bedelsiz olarak görülebilir. Ancak, ihaleye teklif verecek olanların, e-imza kullanarak EKAP üzerinden ihale dokümanını
indirmeleri zorunludur.
– Teklifler, EKAP üzerinden elektronik ortamda hazırlandıktan sonra, e-imza ile imzalanarak, teklife ilişkin e-anahtar ile birlikte ihale tarih ve saatine kadar EKAP
üzerinden gönderilecektir.
– İstekliler tekliflerini, anahtar teslimi götürü bedel üzerinden vereceklerdir. İhale sonucu üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacaktır.
– Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
– İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.

İhaleye ilişkin tüm detaylara ilan.gov.tr üzerinden; https://www.ilan.gov.tr/ilan/1105237/ihale-duyurulari-yapim-ve-insaat-ihaleleri-spor-tesisleri-ile-basketbol-voleybol-sahasi-ve-tenis-kortu-yaptirilacak adresinden ulaşılabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.