POLATLI’YA EGO KART BASIM MERKEZİ KURULACAK

Bu haber 24 Eylül 2022 saat 11:33 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında Polatlı kararları görüşüldü. Polatlı’da EGO Kart Dolum Merkezinin bulunmaması, ilçede Ankara’ya toplu taşıma ile giden vatandaşlar için büyük sorun yaratıyor. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Zekayi Kaya ve Fatma Erten’in bu konuda verdiği önerge kabul edildi. Polatlı Aile Yaşam Merkezinde veya uygun bir yerde EGO kartlarının basılması ve vatandaşların hizmetine sunulmasına ilişkin Ulaşım Komisyonu Raporu oylanarak Büyükşehir Belediye Meclisinde oybirliği ile kabul edildi.

KAYA VE ERTEN’İN ÖNERGELERİ

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Zekayi Kaya ve Fatma Erten’in önergeleri olan Polatlı’da vatandaşların Ankara’ya otobüsle ulaşımında kullandığı EGO kartları Polatlı’da basılmadığından dolayı yolcuların kart sıkıntısı yaşadığı, Polatlı Aile Yaşam Merkezinde veya uygun bir yerde EGO kartlarının basılması ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına ilişkin Ulaşım Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi Hıdırlar Yaylasında

kanalizasyon bulunmadığından dolayı, pis sular yollara ve uygunsuz yerlere akmakta olup, kötü kokular insan ve çevre sağlığını olumsuz etkiler duruma geldiği, bu nedenle Hıdırlar Yaylasına kanalizasyon hattının yapılmasına ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi Hacıosmanoğlu, İğciler, Yeni Köseler, Karahamzalı, Türktaciri, Basri, Şıhahmetli, Ömerler, Beylikköprü Mahallelerinde içme suyu sorunu had safhaya çıkmış olup, 2 veya 3 gün içme suyu akan kırsal mahalle köyleri bulunduğu, bu nedenle içme suyu sorunlarının çözülmesine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi yeni sanayi çıkışlı İğciler ve Karailyas Mahalle yollarının çok işlek trafiği olduğu, bozuk olan yollarda sık sık trafik kazalarının yaşandığı, bu nedenle bahsi geçen yolların genişletilerek asfalt yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi E-90 Karayolu bağlantılı Kuşçu Mahallesi yolunun işlek trafiğinin olduğu, bakımsızlıktan dolayı bozuk yoldaki çukurların ve asfalt erimesi gibi nedenlerden ötürü sık sık trafik kazalarının yaşandığı, vatandaşların kendi mahallesine gitmek için yolun bozuk olduğundan dolayı uzak olmasına rağmen Macun Mahallesinden ulaşım yapmaya çalıştıkları, bu nedenle mağduriyetin giderilmesi için E-90 Karayolu bağlantılı Kuşçu ve Macun Mahalleleri yollarının genişletilerek asfalt atılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

SERPİL ÖZTÜRK’ÜN ÖNERGELERİ

MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün önergesi olan Polatlı İlçesi Boyabat Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız içme suyunun yetersiz olması nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığı, bu nedenle Boyabat Mahallenin içme suyu sıkıntısının giderilmesine ilişkin Su ve Kanal Hizmetleri Komisyonu Raporunda “Polatlı İlçesi Boyabat Mahallesi isminin Karakaya Mahallesi olarak düzeltilmesi” tarzında oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi Karakaya Mahallesi yollarının bakım ve onarımının yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi. Polatlı İlçesi Karakaya Mahallesinde bulunan mezarlığın tahrip olan duvarının yapılmasına ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.