Gençlerbirliği’nin yeni orta saha oyuncusuyla imzalar atıldı Gençlerbirliği’nin yeni orta saha oyuncusuyla imzalar atıldı

Yaklaşık bir yıldır yapımı devam eden Polatlı Belediyesi Karapınar Spor Kompleksi ve Mehmet Akif Mahallesi Spor tesislerinin bu yıl 19 Mayıs’ta açılması planlanıyordu. Projede değişikliğe gidilmesi nedeniyle açılışı yapılamayan spor tesisleri için önümüzdeki günlerde yeniden ihale yapılarak inşaatların tamamlanması hedefleniyor.

1926 Polatlı Belediyespor’un başarılı bir sezon ardından 3’üncü lige yükselmesi ile tek katlı planlanan spor kompleksinde değişikliğe gidildi. Öncelikle 3.lig futbolcularına kalacak yer sağlamak adına yapılan değişiklikle oluşacak yeni bina sporculara Polatlı’da kapsamlı bir yaşam alanı sunacak.

AMATÖR KULÜPLERE MEHMET AKİF SPOR TESİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 3.lig için kullanılacak stadyumu amatör spor kulüplerine kullandırılmayacağına ilişkin kararı sonrası amatör kulüplere yer gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu olmuştu.

Mehmet Akif Mahallesinde yapımı devam eden spor tesisinin de Polatlı Belediyesince amatör kulüplerin kullanımına sunulacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı. Konuyla ilgili resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

1800 M2 ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Mehmet Akif Mahallesi Spor Tesisi ve Karapınar Mahallesi Spor Tesisinin İkmal (tamamlama) İnşaatı ihalesi 11 Temmuz 2024 Perşembe günü yapılacak. Yapım süresi ise yer tesliminden itibaren 110 gün olarak belirlendi. Toplam 1800 M2’lik alan üzerine inşa edilen proje içerisinde sporcu yatakhaneleri ve özel kapalı spor salonu da bulunuyor.

Resmi FIFA kurallarına ve boyutlarına uygun olarak yapılan Futbol Sahası ve yüzlerce kişilik tribünleri ile bölgenin en büyük tesislerinden biri olacak. Polatlı Belediyesi Yeni Spor Kompleksi; Kafeteryası, Yemekhanesi, Soyunma Odaları, İdari ve Toplantı Odaları, Açık ve Kapalı Spor Alanları, Isınma ve Koşu Parkurları ile Polatlı’ya yeni bir sosyal alan olarak da hizmet verecek.

Muhabir: ÖYKÜ KARABACAK