Polatlımız il olmayı en çok hak eden şehir!

Bu haber 14 Ağustos 2021 saat 3:40 'de eklendi.

Polatlı’nın birleştirici gücü olarak görülen Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, tüm il ve ilçelerde gerçekleştirilen genel kurullarda Divan Başkanlığı görevini yürütüyor. Polatlı Kent Konseyi’nin 13. Olağan Seçimli Genel Kurulunda da Divan Başkanlığı yapan Başkan Kıymaz, genel kurulda şehir ve sivil toplum adına çok önemli mesajlar verdi. Polatlı’nın tarım kenti olduğunu belirten Kıymaz, “Biz il olmayı fazlasıyla hak eden bir ilçeyiz” dedi.

POLATLI BİRÇOK İLDEN DAHA GELİŞMİŞ BİR ŞEHİR

Polatlı’nın birçok ilden daha büyük ekonomi ve coğrafi yapıya sahip olduğunu belirten Kıymaz; “Polatlı 2 milyon 200 bin dönüm araziye sahip bir ilçe. Bunun 1 milyon 800 bini kıraç arazi, 400 bin dönümü sulu arazi. Tamamen tarıma dayalı bir kentiz. 81 il arasında tarımı baz aldığınız zaman 23. Sırada yer alıyoruz. Ekonomik ve coğrafya olarak baz aldığımızda ise Polatlımız 43. sırada yer alıyor. Yani biz il olmayı fazlasıyla hak eden bir ilçeyiz. Gerek nüfusu, ekonomisi gerekse de coğrafi konumu ve önemi açısından Türkiye’deki birçok ilden büyük ve gelişmiş bir ilçeyiz. Polatlı’nın menfaatine olacak her konuda taşın altına elimizi hiç düşünmeden koyarız.” dedi.

POLATLI’NIN AĞABEYİ

Kapısı her daim açık olan ve herkesin sıkıntısını, sorununu bilen, sadece kooperatif başkanlığı değil, esnaf ve sanatkarın mutlu ve acı gününü paylaşan Başkan Kıymaz, esnaf ve sanatkarın sıkıntılarıyla yakından ve bire bir ilgileniyor ve kapısı esnafın sıkıntı ve sorunları için daima açık durumda. Kıymaz, spordan sosyal yardımlara kadar şehre vizyon katacak ilçedeki tüm faaliyetlerde bütün dernek, oda ve sivil toplum kuruluşları arasında adeta birleştirici bir köprü görevi görüyor. Başkan Kıymaz, adeta Polatlı’nın ağabeyi olarak görülüyor.

BİRÇOK GENEL KURULDA DİVAN BAŞKANI GÖREVİ YÜRÜTÜYOR

Tüm İl ve Ankara’nın ilçelerinde genel kurullara davet edilen Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertuğrul Kıymaz, katıldığı genel kurulların birçoğunda Divan Başkanlığı görevini yürütüyor. Uzlaşmacı ve sıcak yapısıyla sivil toplum kuruluşlarının ağabeyi olarak görülen Başkan Kıymaz, bu yapısıyla genel kurullarda Divan Başkanlığı görevi için en başta yazılan isim oluyor. Son olarak Polatlı Kent Konseyi’nin 13. Olağan Seçimli Genel Kurulunda Divan Başkanlığı görevini yürüten Kıymaz, genel kurulda Polatlı adına önemli mesajlar vermeyi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.