POLATLI’DA SIVI GÜBRE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu haber 23 Haziran 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve topraktan yüksek verim elde edilmesini sağlamak amacıyla üreticilere yönelik kırsal kalkınma desteklerine devam ediyor. Bu kapsamda Polatlı’da ikinci etap sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Polatlı’da 211 çiftçiye 19 bin 310 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan bu miktar ile yaklaşık 10 bin dönüm alana gübre atımı gerçekleştirilecek.

Yerli üretimi artırmak ve kent ekonomisine katkı sağlamak amacıyla Başkentli çiftçilere sağladığı kırsal kalkınma desteklerini sürdürün Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarım arazilerinde yüksek verim elde edilmesi için de yerli üreticilere sıvı gübre desteğinde bulunuyor. Daha önce ilk etapta arpa ve buğday eken Polatlı’da 792, toplamda 4 bin 25 çiftçiye BelPLAS AŞ tarafından üretilen sıvı gübre desteğini sağlayan ABB, Polatlı’da 81 bin 735 litre, 25 ilçenin tamamında 387 bin 480 litre sıvı gübre dağıttı. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu destekten yararlanamayan çiftçiler için başvuru sürecini yeniden başlattı ve bu kapsamda dün Polatlı’da sıvı gübre dağıtımı ASKİ Polatlı Şantiyesinde gerçekleştirildi.

POLATLI’DA 211 ÇİFTÇİYE SIVI GÜBRE DAĞITILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ikinci etap dağıtımı gerçekleştirilen sıvı gübre kapsamında 211 çiftçiye 19 bin 310 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan bu miktar ile yaklaşık 10 bin dönüm alana gübre atımı gerçekleştirilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu projeyle yerli üretimi artırmak ve Başkent ekonomisini canlandırmayı hedefliyor. Birinci etap dağıtımında Polatlı’da 792 çiftçiye, 27 bin 245 dekar alana yetecek 81 bin 735 litre sıvı gübre dağıtımı gerçekleştirilmişti.

POLATLI ÇİFTÇİSİ MEMNUN

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üretimi artırmak ve topraktan yüksek verim elde edilmesini sağlamak amacıyla üreticilere yönelik kırsal kalkınma destekleri kapsamında gerçekleştirdiği sıvı gübre desteğinden Polatlı çiftçisi memnun. Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden böyle bir destek görmediklerini ifade eden Polatlı çiftçisi desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür etti.

EKİLİ ARAZİLERDE YÜKSEK VERİM ELDE EDİLİYOR

Kimyasal gübrelerin toprağa zarar vermesi nedeniyle harekete geçen BelPlas AŞ, kimyasal gübrelerin zararlarını ortadan kaldırmak ve artan maliyetler karşısında zorlanan çiftçilere ekonomik yönden katkıda bulunmak amacıyla doğa dostu sıvı gübre üretti. BelPlas AŞ Laboratuvarlarında üretilen ve organik maddeler içeren, besin değeri yüksek sıvı gübreyi kullanan Başkentli çiftçilerin ektikleri arazilerde gözle görülür verim artışı yaşanmaya başladı.

OVACIK: BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÜRETİCİNİN YANINDA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öncülüğünde kırsal kalkınma projelerinin aralıksız süreceğini belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, Ankara çiftçisinin gelir düzeyini arttırmayı amaçladıklarını söyledi. Ovacık; “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş öncülüğünde göreve geldiğimiz ilk günden itibaren öncelikle kırsal kalkınmaya büyük önem veriyoruz. Hükümetin almadığı tedbirleri vatandaşa dokunarak biz yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve belediye bürokratları bu konuda beyin jimnastiği yapıyor. Çiftçimize ne yapsak faydalı olur düşüncesiyle hamleler devam ediyor, bundan sonra da devam edecek. Bahar sezonunda vatandaş üretimini kendi yapsın diye domates ve biber fidesi dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Sıvı gübre ve tohum dağıtımları gerçekleştiriyoruz. Vatandaşımızı, çiftçimizi tekrar üretir hale getirerek, Ankara çiftçisinin gelir düzeyini arttırmayı amaçlıyoruz. Kırsal kalkınma anlamında yer alması gereken tüm destekler yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınma konusunda destekler sürecek.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.