POLATLI’DA OKULLAR HER AN EĞİTİM VE ÖĞRETİME AÇILACAK GİBİ TUTULDU

Bu haber 26 Şubat 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını eğitim ve öğretimi derinden etkiledi. Bu süreçte uzaktan eğitimle derslerine devam eden öğrenciler Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “ Bizim için çok önemli iki haftanın ortasındayız. Geçen hafta köy okullarımızı açtık, Pazartesi günü de İlkokullarımız ile 8 ve 12. sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlıyoruz. Bu sevinci tüm evlatlarımızla yaşamak hepimizin ortak çabası olmalı” paylaşımıyla 1 Mart’tan itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri derslerine ait uygulama kazanımlarının yüz yüze eğitimlerine tüm sınıf seviyelerinde başlanması kararı alındı. Özel eğitim sınıfları ise 1 Mart’tan itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçecek.

DEZENFEKTE VE STERİLİZASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığının paylaşımından sonra Polatlı’da geçen hafta açılan köy okulları ve 1 Mart tarihi itibariyle;  İlkokullar ile 8- 12. Sınıflar ve özel eğitim sınıflarının açılmasıyla ile ilgili Polatlı’da eğitim ve öğretime devam edecek.  Okulların hazırlıkları hakkında gazetemiz yapmış olduğu araştırmada şu bilgiler yer aldı. “Pandemi sebebiyle okullarda hijyen dezenfekte ve sterilizasyon çalışmaları tamamlandı.  Okullar pandemi sürecinden bu zamana kadar her an eğitim ve öğretime açılacak gibi tutularak, sınıf listeleri, oturma planları öğrencilere yönelik hazırlandı. Okulların 1 Mart tarihi sürecinde yüz yüze eğitime kademeli şekilde geçilmesi konusunda Servisler bilgilendirildi.”

SOSYAL MESAFENİN ÖNEMİ VURGU YAPILDI

Okul içerisine maske takımı, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına ait görseller tablolarda yerini aldı. Haftada Cumartesi ve Pazar günleri de dahil olmak üzere hafta içi Çarşamba günü boş bırakılarak, öğrenci yokluğunda koronavirüs salgınına karşı dezenfekte ve sterilizasyon çalışmaları yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Bir sınıf iki gruba ayrılarak mesafeli ders işleme imkanı sağlayıp,  sosyal mesafenin önemi vurgu yapıldı.  Okulların yüz yüze eğitime geçmesinde velilerin tepkisi olumlu yönde yansıdı. Yüz yüze eğitime geçişte ailede kronik hastalığa sahip olan veya virüse karşı çocuklarını okula göndermek istemeyen veliler,  okula verdikleri dilekçe ile çocuklarını okula göndermeyecek. Bu süreç öğrencilerin devamsızlık durumuna yansımayacağı edinilen bilgiler arasında yer aldı.

ÖZEL EĞİTİM SINIFLARI HAFTADA 5 GÜN YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇECEK

Diğer yandan geçen hafta açılan köy okullarında öğrenci sayısının az olmasından dolayı sıkıntı yaşanmadığını maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edildiği, maske ve hijyen malzemelerinin bakanlık tarafından tüm okullara öğrenci sayısına göre dağıtıldığı bilgilerine ulaşıldı. Özel eğitim sınıfları ise koronavirüse karşı alınacak önlem ve tedbirler çerçevesinde 1 Mart’tan itibaren haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçecek.

AŞI KONUSUNDA GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLERİN LİSTESİ BAKANLIĞA İLETİLDİ

Öğretmenlerin aşılanması ile ilgili konuda araştırılarak, köy okullarında görev yapan gönüllü öğretmenlerin listesi bakanlık tarafından istenildiği, Polatlı ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından gerekli listenin bakanlığa iletildiği edinilen bilgiler arasında yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.