Altındağ'da yapılaşmaya büyük destek! İnşaat ücretleri tarihe karışıyor Altındağ'da yapılaşmaya büyük destek! İnşaat ücretleri tarihe karışıyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Polatlı'da bulunan 7 lisenin müdürlüğünde öğrencilere yönelik Afet Farkındalık Eğitimleri düzenlendi. Bu eğitimler, öğrencilerin afetlere karşı hazırlıklı olmalarını sağlamak ve farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Polatlı’da Öğrenciler Bilinçlendirildi! Afet Farkındalık Eğitimleri Verildi (2)

Özellikle deprem konusunda öncesi, sırasında ve sonrasında alınabilecek önlemlerle hayatta kalmanın önemi vurgulandı.

Eğitimlerde öğrencilere, deprem anında yapılması gerekenler, toplanma alanlarının ve aile planlarının oluşturulmasının önemi detaylı bir şekilde anlatıldı.

Polatlı’da Öğrenciler Bilinçlendirildi! Afet Farkındalık Eğitimleri Verildi (3)

AFAD teşkilatının çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yapılarak, öğrencilere doğal afetlerle mücadelede AFAD Gönüllü Eğitimi hakkında da detaylı bilgi verildi.

Öğrencilerin AFAD Gönüllü Eğitimi'ne katılmaları teşvik edilerek, bu eğitimlerin önemi üzerinde duruldu.

Polatlı’da Öğrenciler Bilinçlendirildi! Afet Farkındalık Eğitimleri Verildi (4)

Eğitimlerin amacı, genç nüfusun afet bilincini artırmak ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalarını sağlamaktı. AFAD ve Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen bu eğitimlerle, öğrencilere afetlerle baş etme konusunda bilgi ve beceriler kazandırılarak toplumun genel afet farkındalığının artırılması hedeflendi.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ