Bu yarışma, öğrencilerin sosyal gelişimini desteklemek, iletişim becerilerini geliştirmek, toplumsal değerlere duyarlılığı artırmak, farklı yöre kültürleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenleniyor.

Yarışma, 1., 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilecek ve gönüllülük esasına dayalı katılıma açık olacak. Her kademede belirlenen oyunlara katılacak takımlar, 4 asıl ve 2 yedek oyuncudan oluşacak. Birleştirilmiş sınıfları olan okulların eksik kalan takımları, aynı kademede bulunan diğer sınıflardan öğrencilerle tamamlanabilecek.

Polatlı’da ilkokullar arası geleneksel çocuk oyunları yarışması başlıyor (1)

FETÖ üyeliğinden aranan emniyet amiri yakalandı! FETÖ üyeliğinden aranan emniyet amiri yakalandı!

DETAYLAR POLATLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SİTESİNDEN DUYURULACAK

Yarışmaya katılacak öğrencilerin herhangi bir engeli olmadığına dair veli izin belgesi alınacak. Eşleşmeler kura ile belirlenecek ve detaylar Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü resmi web sitesinde duyurulacak.

Final aşamasında ise 4 okul kura ile eşleştirilip, kazananlar arasında birincilik ve ikincilik ödülleri için yarışma düzenlenecek. Aynı şekilde elenen okullar arasında da üçüncülük ve dördüncülük için ayrı bir yarışma gerçekleştirilecek.

Polatlı’da ilkokullar arası geleneksel çocuk oyunları yarışması başlıyor

ÖĞRENCİLER BELİRLENEN OYUNLARI OYNAYARAK YARIŞACAKLAR

Yarışmanın yapılacağı alan bilgisi, okul müdürlüklerine duyurulacak ve öğrenciler, okul idaresi ve komisyon üyesi olan okul temsilcisi denetiminde yarışma alanına getirilecek. İlkokullar Arası Geleneksel Çocuk Oyunları'nda öğrenciler, belirlenen oyunları oynayarak yarışacaklar. Bu kapsamda, 1. sınıflar için Fasulye Torbası Atma, 2. sınıflar için Mendil Kapmaca, 3. sınıflar için Sek Sek, ve 4. sınıflar için Tombik oyunları belirlendi.

Haber metni ile ilgili daha fazla bilgi ve güncellemeler için okul müdürlükleri tarafından yapılan duyurular takip edilecek.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ