Türkiye’de sabit tutmaya çalışılan enflasyon bir türlü durdurulamıyor. Bu sebeple hükümet yeni vergi düzenlemeleri ile birlikte yeni kararlar alarak tasarruf paketini açıklamaya devam ediyor. Polatlı’da ismini vermek istemeyen emekli vatandaş bu konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda ‘’Hükümetin emekliye destek çıkması yerine köstek olduğunu belirtti.

Sincan kreşlerinde ön kayıtlar başladı Sincan kreşlerinde ön kayıtlar başladı

Vatandaş, bakanlara yapılan zamlarda tasarrufa gidilmediğini ve tasarruf paketinin sadece emekli ve asgari ücretlilere olduğunu belirtti.

Emekli 2

Polatlı’da yaşayan emekli bir vatandaş tasarruf paketine ilişkin yaptığı konuşmada, ‘’ Ben anlayamıyorum, tasarruf paketi açıklanıyor. Ancak bakanlara yapılan zamlar 29 bin TL oluyor. Madem tasarruf paketi yapılıyor bu tasarruf paketinden neden sadece emekliler ve asgari ücretliler zarar görüyor. Elektriğe zam, sigaraya zam, ekmeğe zam, gıda ihtiyaçlarına emekliye zam gelmeden zam geliyor, verdiği zamıda geri bu şekilde alıyor. Madem bakanlara 29 TL zam yapıyorsun emekçine neden 3-4 bin TL zam yapıyorsun. Bizi neden eziyorsunuz. Biz zaten kendimizi bakanlar veya yetkililer ile bir tutmuyoruz ama bu kadar da ezilmez ki bir insan’’ açıklamasında bulundu.

Muhabir: ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU