Cumhuriyet Meydanı’nda gerçeklen Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına yoğun bir katılım gerçekleşti. Büyük bir coşku ile karşılanan Anakara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuşma gerçekleştirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş konuşmasında Polatlı'nın su sorunlarına değinerek Polatlılı vatandaşlara bilgilendirme yaparak verdikleri sözü tuttuğunu açıkladı.

Başkan Yıldızkaya gerçekleştirdiği projelere değinerek bir lansman ile de planladıkları projeleri paylaşacaklarını açıkladı. Büyük bir coşku ile gerçekleşen Seçim Koordinasyon merkezinin ardından ise Konak Güldeste Düğün Salonu’nda yoğun katılım ile STK üyelerine yemek verildi.

YAVAŞ: ANKARA HALKININ ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARI VARDIR ÖNCE ONLARI YAPACAĞIZ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur yavaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “5 yıla yakın bir sürede yaptığımız icraatlarla karşınıza çıkıyoruz. 5 yıl önce bunlar belediye yönetemezler maaşları dahi ödeyemezler, işçileri işten çıkaracaklar, sosyal yardımları kesecekler diyerek kendi rant düzeninin devam etmesini istedikleri için korku siyaseti ürettiler. İnsanlarımızda bilemedi. Gerçekten Ankara'da belediye başkanı değişecekse neler değişecek. Görmedi ki başka bir yönetim. Doğan çocukların birçoğu ilk belediye başkanı seçildikleri 94'ten bugüne kadar askerliğini yaptı, evlendi başka bir belediye başkanı görmedi. Yıllardır Ankara halkının tertemiz parasını proje yapıyoruz diye pahalı projelere Çin malı oyuncaklara, plastiklere yatırıp proje yaptık diye iddia ettiler. Ben de dedim ki bizim önceliğimiz beton, plastik olamaz. Ankara halkının öncelikli ihtiyaçları vardır önce onları yapacağız.”

5 YILIN SONUNDA DA ANKARA'DA ÇALMADAN DA ÇALIŞILABİLECEĞİNİ TÜM DÜNYA'YA GÖSTERDİK

“Tüm ihalelerimizi canlı yayınlamaya başladık 1800 tane sivil toplum kuruluşumuz yan yana geldi kent konseyini kurdu ve üniversiteler sivil toplum kuruluşları ile Ankara'yı ortak akılla idare etmeye başladık. Yetmedi bu ihaleleri yaparken aynı zamanda yaptığımız bütün icraatın maliyetini gerekirse duvarlara, yapılan icraatlerimize görünür şekilde astık. Yetmedi web sayfamızda tüm icraatlarımız kuruşu kuruşuna nereye ne harcadıysak hepsi yazıyor. Sayıştay raporlarına kadar hepsini yayınlıyoruz. Sizlerin parasını kendi paramızı harcar gibi harcadık. Kendi paramızı harcamayacağımız hiçbir projeye imza atmadık. 5 yılın sonunda da Ankara'da çalmadan da çalışılabileceğini tüm Dünya'ya gösterdik. Çalıyor ama çalışıyor felsefesini Ankara'nın her yerinde toprağın altına gömdük. Bundan sonra gelenlerde inşallah bizleri takip edecekler. Açık ihaleler yapmak zorunda kalıp hesap vermek zorunda kalacaklar.”

Polatlı’da Chp’den Coşkulu Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı! (3)

ÇAMLIDERE'NİN SUYUNU POLATLI'YA GETİRECEĞİM DEDİM SÖZ VERDİM SİZE

“Ankara'da 232 köyde kanalizasyon yok ve birçok köyde de su yok ilk iş onların hepsine girdik. Ama en önemlisi tarım bu topraklarda doğdu. Frigyalılardan beri bu topraklarda tarım var. Bereket var Polatlı'nın topraklarında. Ancak susuz bırakıldı. Daha önceki belediye başkanları seçilir bir daha hiçbir ilçeye hemen hemen gitmezlerdi. Bir iftar vermeye giderlerdi. Ama ben burada kaç defa su   arızası olduysa aynı gece çıktım buraya geldim. Bir ev susuz kaldıysa bunu kendi evimde de su yokmuş gibi hissettim. Tankerlerin hepsini bu tarafa yönlendirmek suretiyle en azından hasarı azaltmaya çalıştım. Şöyle ki 120 km'den gelen suda vana yok. Çok yıllar önce yapılmış, çürümüş bir arıza olduğu zaman önce boruların boşalmasını bekliyorsunuz. Tamir ediyorsunuz, test yapamıyorsunuz. Test yapmadan suyu veriyorsunuz bu sefer suların tekrar borulara dolması 1 gün sürüyor. Böyle bir susuzluk var ve seçimden önce Gerede'nin suyunu, Çamlıdere'nin suyunu Polatlı'ya getireceğim dedim. Söz verdim size.”

ANKARA'DA YAPTIĞIMIZ İŞLERİ DE TAKİP ETMEMİŞ MAALESEF HİÇBİR ŞEYDEN HABERİ YOK

“Şimdi Mansur Yavaş ne yaptı diye gözleri hep beton ve plastik arıyor onların gönlü hoş olsun diye boş projelere para ayıracağımıza gelir gelmez ilk mecliste Polatlı'nın suyunu gündeme getirip kredi istedik. O toplantıda başkanımız yoktu ondan sonra bu konu gündeme gelince ret kararı verdiler veto ettiler. Sonra bu Polatlı'da konuşuldu Mürsel başkanımız konuya el koydu. Polatlı'ya gelecek suya kim ne derse desin biz asla hayır diyemeyiz dediler. Ancak 7 ay sonra mahkemeden karala ben bu yetkiyi alabildim.  Maalesef çünkü istiyorlardı ki Mansur Yavaş sözünü tutamasın. Varsın Polatlı susuz kalsın bu gözle bakıyorlardı. Şimdi Tatlar projesi var. Orada Sayın Cumhurbaşkanı'nın onay verdiği projeye bile ret veriyorlar. Ne insan sağlığını düşünüyorlar ne insan hayatını ne de ihtiyaçlarını düşünüyorlar. Şimdi rakibimiz buraya gelmiş 2024 yılında buraya suyu akıtacağız demiş o bu sözleri söylemeye başladığında biz buraya suyu vermiştik. Kendisi belediye meclisine gelmediği için Ankara'da yaptığımız işleri de takip etmemiş maalesef hiçbir şeyden haberi yok. 26 köyde su yok demiş. Sordum bir tek köyde su yok oraya da inşallah vermeye çalışıyoruz. Dolayısıyla değerli hemşehrilerim şu anda 12. km'ye geldi su. Nasıl verdiğimizi de söyleyeyim. Pandemi ortamı oldu biliyorsunuz. Pandemi ortamında da çalışılamadı. Bu borular İskenderun'da özel imal edildi. Sipariş verildi İskenderun'da da çalışamadılar ve sonuçta bugüne geldik. Sadece 4-5 km Ankara merkezde o ana caddelerin altını kazarak, trafiği keserek tamamlıyoruz. Söz verdiğimiz için Yenikent’ten bir bağlantı yapmak suretiyle suyu verdik. Şu an da 11. km'de inşallah bu ayın sonuna kadar mutlaka ve mutlaka temiz su içmeye başlayacaksınız.”

Polatlı’da Chp’den Coşkulu Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı! (1)

SADECE POLATLI DEĞİL, YENİKENT, ETİMESGUT, ORGANİZE SANAYİ O CİVARDA TAMAMEN BU SUDAN YARARLANACAK

“Sadece Polatlı değil, Yenikent, Etimesgut, Organize Sanayi o civarda tamamen bu sudan yararlanacak. İnşallah 1.5 milyon nüfus bu sudan istifade edecek. Bundan daha önemli proje olur mu? Gelmeyiversin Çin'den oyuncaklar, lazım olmayan betonlar dikilmesin, insana yaramayan Polatlı yolundaki kapılar ne işe yarar? Bunlar mı proje? İçinde insan olmayan hiçbir projeyi biz kabul etmiyoruz. Bizden öncekilerin yapmadığı kırsal kalkınma projelerine başladık. Çünkü önümüzdeki 10 yıllar, 20 yıllar Dünya’da su savaşları ve gıda savaşları ortaya çıkaracak. Artık iklim krizi nedeniyle gıda üretmek zorlaşacak. Bu nedenle özellikle Ankara'da kırsal kalkınma destekleri verip Ankara halkının en iyi bildiği işi yapmasını sağlayıp tarıma yönlendirdik, tohum verdik, fide verdik, mazot verdik. Belediyemizde ürettiğimiz sulu gübre desteğinde bulunuyoruz.”

YILDIZKAYA: HER BİR HEMŞEHRİMİ MUHABBETLE KUCAKLADIM

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İki dönemdir sizlerde şahitsiniz ki adaletten ve hakkaniyetten asla şaşmadan kapımı da gönlümü de size sonuna kadar açtım. Siyasi görüşü, etnik kökeni, yaşam tarzı ne olursa olsun her bir hemşehrimi muhabbetle kucakladım. İyi günde kötü günde hep sizlerin yanında olmaya çalıştım. Hizmetlerimizi tıpkı Sayın Mansur Yavaş’ın hizmet anlayışı gibi nereden ne kadar oy aldığımızı asla sorgulamadan yaptım. Seçim dönemlerinde vermiş olduğumuz sözleri tek tek yerine getirdik. Başta hanımefendilere, genç kardeşlerimize, çocuklarımıza, büyüklerimize sosyal hayata, işsizliğe dair pek çok projeyi sizinle buluşturduk. Bizden önce Polatlı’mızda gençlik merkezi yoktu. Onu biz yaptık. Şu anda çok prestijli bir proje ve genç kardeşlerimiz dolup taşırıyor orayı. Nasip olursa bir tane daha yapacağız. Bizden önce hanımefendilere çarşı pazarda rahatça nefes alabileceği, baş başa oturabileceği bir hanımlar konağı yoktu. Onu da biz yaptık. Aşağıda görüyorsunuz dolup taşıyor bahçesi içerisi. Belediyemizde kreş diye bir şey yoktu. 2 tane yaptık. İnşallah önümüzdeki dönem nasip olursa 2 tane daha yapacağız.”

Polatlı’da Chp’den Coşkulu Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı! (2)

BOZKIRIN ORTASINDA ORTA ANADOLU’NUN EN BÜYÜK, EN KONFORLU, EN NEZİH AQUA PARKINI YAPTIK

“Geçmişte Polatlı gibi bir şehirde maalesef mesire alanı yoktu. İnsanlar köylere gidiyordu ağaç gölgesi arıyorlardı, Temelliye gidiyorlardı. Üç tane piknik alanı yaptık. Havaların iyi olduğu günlerde dolup taşıyor. Yine daha önce Gazi Üniversitesi olan şimdi adı Hacı Bayram Veli Üniversitesi olan üniversitemize Polatlı’nın en büyük fakültesini 12 bin metre kare alanlık binayı yaptık ve teslim ettik. Çocuklarımızı bilimin gizemli dünyasıyla buluşturmak için Ankara’nın en büyük bilim merkezi ve gökevini inşa ettik. Çevre ilçeler başta olmak üzere halen dolup taşmaya devam ediyor. Atıl durumdaki Toprak Mahsulleri Ofisimizi restore ederek orayı Kent Konseyi binası haline getirdik. Şehitlik mahallesinde büyüklerimiz için çok konforlu bir sosyal tesis inşa ettik. Bozkırın ortasında orta Anadolu’nun en büyük, en konforlu, en nezih aqua parkını yaptık. Gençler orayı yazın doldurup taşırdılar. Aqua parkımız çevre illerden de çok sayıda misafiri ağırlamaya devam ediyor. Prestijli parklar yaptık, güvenli parklar yaptık. Yürüyüş yolları, bisiklet yolları inşa ettik. Bugün Polatlı’da bir genç kızımız, genç kardeşimiz gecenin saat 12’sinde rahatça yürüyebileceği güvenli bir yürüyüş yoluna sahip. Bunu başardık. Şentepe ve Fatih mahallelerimize birer tane semt pazarı yaptık. Hem sizin için hem de pazarcı kardeşlerimiz için. Fatih Mahallesindeki Pazar yerinin gün konusunda kara vereceğiz inşallah onu da birkaç hafta içerisinde hizmete sunmuş olacağız.”

 ÇOK HAREKETLİ VE BEREKETLİ BİR HAYVAN PAZARIMIZ VAR

“Bizden önce tarım ve hayvancılık şehir olan Polatlı’da bir hayvan pazarı var mıydı? Yoktu. Yaptık bugün çok iyi kullanılıyor. Çok hareketli ve bereketli bir hayvan pazarımız var. Malumunuz belediye hizmet binamız çok eskiydi. Bütün birimlerimiz aynı yerde değildi. Başka başka binalarda hizmet veriyorduk. Birlikteliği sağlayamıyorduk. Asansörümüz bile yoktu. Bir araçlık otoparkı vardı. Dedik ki bu böyle olmaz bu şehre güzel bu şehrin insanlarına kaliteli hizmeti verecek bir belediye hizmet binası lazım dedik hepinizde görüyorsunuz tüm Türkiye’de görüyor. Eskişehir yolu üzerine çok prestijli, konforlu biz hizmet binasını yaptık hizmete açtık. Hayırlı uğurlu olsun Polatlı’mıza. İnşallah yüzlerce yıl size hizmet etmeye devam edecek. Pek çok mahallemizi konaklarla, muhtarlıklarla buluşturduk. Belediyemizin araç parkına iş makinelerini yüzde seksen oranında yenilettik. Sanata, sanatçıya, spora, sporcuya çok büyük destek verdik. Verdiğimiz desteklerin karşılığını görüyoruz. Bugün bütün kulüplerimiz hepsi başarıdan başarıya koşmaya çalışıyor. Çocuklarımızı spora yönlendiriyoruz. Bunun için yine önümüzdeki dönem Mansur abi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Polatlı’ya bir tane daha kapalı spor salonu inşa edeceğiz. Bir ihtiyaç bunu görüyor ve biliyoruz.”

13 BİNDEN FAZLA POLATLILI GENÇ KARDEŞİMİZE, HANIMEFENDİYE İŞ BULMASINDA KATKI SAĞLADIK

“İşsizlik Türkiye’nin genel sorunu biliyor herkes. Herkese iş verme imkanımız yok. Keşke olsaydı. Bunun için 2014’te göreve gelir gelmez bir istihdam merkezi kurdum. Burada 4-5 arkadaşımızın tek bir görevi var. Polatlı’nın çocuklarına iş imkanı aramak, bulmak. Açtığımız destek kurslarıyla bugüne kadar 13 binden fazla Polatlılı genç kardeşimize, hanımefendiye iş bulmasında katkı sağladık, vesile olduk. Destek eğitim merkezimle fakir fukaranın çocuklarına kaliteli eğitim vererek eğitimde fırsat eşitliği yarattık. Sosyal yardımlarımızı islami ve insani hale getirdik. Kucaklarımızda koli koli paket dağıtmak yerine onlara harcama kartları verdik. Alan el veren eli görmeden devletin helal yardımlarını, belediyemizin helal yardımlarını hemşehrilerimizle buluşturduk. Şehit ve gazi ailelerimizi, onların kıymetli yakınlarını hep baş tacı yaptık.”

BİZ BUNLARI SADECE POLATLI’NIN İMKANLARIYLA YAPTIK

“Gordion Antik Kenti’ni dünyaya tanıttık. 18 Eylül’de Gordion bizim yaptığımız çalışmalar Kültür Bakanlığımız ve Dış İşleri Bakanlığımızın da destekleriyle UNESCO Dünya Mirası asıl listesine girdi. İnşallah önümüzdeki dönem Mansur Bey’inde turizmdeki tecrübesiyle Polatlı’da tarih turizmi konusunda yeni bir faza geçiyoruz. Artık tanıtmakla ilgili bir sorunumuz yok. Bundan sonra yapacağımız iş Polatlıların, sizlerin, hanımefendilerin bu tarih turizminden ne kazandığıyla ilgilidir. İnşallah bunu da beraber başaracağız. Burada sayamayacağın onlarca, yüzlerce proje, sosyal proje mevcut. Polatlı’nın her köşesinde hizmetimiz var, izimiz var. Peki biz bunlar nasıl yaptık? Biz bunları sadece Polatlı’nın imkanlarıyla yaptık. Kimsenin bir kuruş katkısını almadık. Bu şehrin kaynaklarını doğru kullandık. Yeni kaynaklar ürettik. İyi bir planlama, iyi bir bütçeyle de bu adını saydığım bütün projeleri hayata geçirdik.”

Polatlı’da Chp’den Coşkulu Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı! (5)

MEVCUT ÇALIŞANLARIMIZA HATIRI SAYILI BİR ORANDA DA ZAM YAPACAĞIM

“2015’te aday olduğumda bunlar bırakın proje yapmayı maaş ödeyemez diyorlardı. Allah’a şükür 118 aydır bir gün bile aksatmadan maaş ödedik. Allah nasip ederse Pazartesi günü mevcut çalışanlarımıza hatırı sayılı bir oranda da zam yapacağım. Çünkü biz yaptıklarımızın tamamını onlarla yapıyoruz, çalışma arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz. Ben tek başıma yapmıyorum. İnşallah onlara da bu imkanı sunmuş olacağız.”

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DEVASA GÜCÜNÜ, BÜYÜK İMKANLARINI POLATLI’YA YANSITACAĞIZ

“Bu dönem gelişen şartlar ve Mansur abinin davetiyle hizmetlerimize büyük Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nde devam etme kararı almış bulunuyorum. Şahsıma arkadaşlarıma şehitler diyarı Polatlı’ya hizmet etme fırsatı veren büyük Cumhuriyet Halk Partisi’ne teşekkür ediyorum huzurunuzda. Allah nasip ederse sizlerde teveccüh gösterirseniz bundan sonraki süreci Sayın Mansur Yavaş’ın insan odaklı, adil ve siyaset üstü anlayışıyla taçlandırmak istiyoruz. İlk günkü heyecanımızla Polatlı’mız için daha fazla çalışacak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kapımızı ve gönlümüzü açmaya devam edeceğiz. Mansur Bey’le el ele verdiğimizde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin devasa gücünü, büyük imkanlarını Polatlı’ya yansıtacağız. Yüz yıllık tarihimizde görmediğiniz hizmetleri beş yılda yapacağız Allah nasip ederse. Tabi yeni dönem için projelerimizi önümüzdeki günlerde bir lansmanla sizlerle paylaşacağız.”

Polatlı Belediye Meclisi mart ayı birinci toplantısı gerçekleşti Polatlı Belediye Meclisi mart ayı birinci toplantısı gerçekleşti

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ