POLATLI’DA ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK

Bu haber 07 Nisan 2021 saat 9:59 'de eklendi.

Polatlı Belediye meclisinde mülkiyeti Polatlı Belediyesinde olan asfalt plent tesisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisinin onaylanmasının ardından bölgede yeni bir asfalt plent tesisinin kurulması için çalışmalar başlanacak. Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, kurulacak yeni asfalt plent tesisinin ardından kötü durumda bulunan Polatlı merkezinde ve kırsal mahallelerde yer alan yolların tamamında sıcak ve soğuk asfalt çalışmasının başlayacağını söyledi.

OVACIK: ÇALIŞMALAR EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAK

Mülkiyeti Polatlı Belediyesinde olan asfalt plent tesisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisinin ardından bölgede yeni kurulacak asfalt plent tesisinin ardından ilçede yer alan bozuk yolların asfaltlanmasına hızla başlanacağını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye ve Polatlı Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık; “Biliyorsunuz, Asfalt Plent Tesisi var. Mülkiyeti Polatlı Belediyesinde fakat işletmesi Ankara Büyükşehir Belediyesindeydi. Polatlı Belediye meclisinde alınan kararla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi gerçekleşti. O tesisin yanına yeni bir plent tesisi kurulması söz konusu. Onun akabinde 4,5 kilometrelik bir doğalgaz tesisatı çekilecek. Nisan ayının ortalarında bu proje de devreye girmiş olacak.”

2022 YILI SONUNA KADAR ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK

Polatlı’nın şehir içi yollarının kötü durumda olduğunu söyleyen Selami Ovacık, asfaltlama işlemine en kısa sürede başlatmak için çalıştıklarını vurguladı. Ovacık; “Şehir merkezinde yollar kötü. Büyükşehir 4,5 milyon ton asfalt ihalesi yaptı. Şimdiye kadar yapmış oldukları en büyük ihale.2022 sonuna kadar asfalt olmayan alan bırakılmayacak. Yeni asfalt plentleri de devreye girmiş olacak. Hem merkezlerde sıcak asfalt planlaması yapılıyor hem de soğuk asfalt dediğimiz yöntemle bir kısmı başlanacak. Ama bizim Polatlı olarak talebimiz sıcak asfalt. Özellikle sanayi bölgemiz bu konuda çok kötü. Sıcak asfaltı Polatlı’mıza bu yıl kavuşturmuş olacağız.” dedi.

ÇALIŞMALAR KIRSAL MAHALLELERDE DE SÜRECEK

Asfalt çalışmalarının yalnızca şehir merkezinde olmayacağını belirten Ovacık; “Kırsal anlamda da yine sıcak asfalt ve soğuk asfalt çalışması devam edecek. 6 mahallemiz sıcak asfaltla başlamıştı. Her tarafa sıcak asfalt atılmasını isteriz. Ancak her yer sıcak asfalt olmasa bile Polatlı’da yolları bozuk tek bir mahalle kalmayacak. Ankara’nın dokuz yüzden fazla kırsal mahallesi var. Uygun yerler sıcak asfalt, diğer yerler ise soğuk asfalta kavuşacak.” dedi.

ÇEVRE İLÇELERE ASFALT TEMİNİ SAĞLANACAK

Yeni kurulacak asfalt plent tesisinin Polatlı’da sadece asfalt çalışması konusunda değil üretilecek asfaltın çevre ilçelere temini sağlanarak ilçeye değer katacağını ifade eden Ovacık; “Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni kurulacak asflat plent tesisiyle birlikte hem Polatlımızın hem de Polatlı’ya yakın ilçelerin bu plent tesisinden asfalt temini söz konusu olacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.