POLATLI’DA ASFALT ÜRETİMİ BAŞLADI

Bu haber 30 Haziran 2022 saat 10:35 'de eklendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı ve Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, asfalt üretim sezonunu açan Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisini ziyaret etti. Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Datlı, Avcı ve Ovacık’a üretim ve tesis hakkında güncel bilgiler verdi. Talebe göre 24 saat asfalt üretimi yapılan ve 1 saatte 160 ton üretim kapasiteli Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Standartlarının en kaliteli asfaltı üretiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinin açılmasıyla Polatlı’da asfalt serim çalışmaları başlayacak.

OVACIK: ASKİ’NİN ÇALIŞMALARINI TAMAMLADIĞI CADDELERDE ÇALIŞMA BAŞLAYACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinin asfalt üretimine başlamasıyla Polatlı’da ASKİ’nin çalışmalarını tamamladığı caddelerde sıcak asfalt çalışmalarının başlayacağını ifade edenCumhuriyet Halk Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selami Ovacık, “Geçtiğimiz yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde 120 bin ton asfalt üretildi. Asfalt üretimi konusunda büyük bir özveri gösteren ve çaba harcayan Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Bey ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş, yol ve altyapı çalışmalarına büyük önem veriyor. Polatlı’da altyapı ve su çalışmalarının tamamlandığı bölgelerimizde öncelikli olarak merkezi ve işlek caddelerimizde sıcak asfalt çalışmaları yapılacak. Grup yollarında ise soğuk asfalt çalışması yapılacak. Asfaltın ham maddesi olan bitüm fiyatları geçen sene 2 bin lirayken bu yıl 11 bin liraya çıkarak yüzde 550 arttı. Ankara Büyükşehir Belediyemize ait Polatlı Asfalt Plent tesisinde 1 saatte 160 ton asfalt üretimi gerçekleştirilebiliyor. Talebe göre 24 saat üretim yapılabiliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Standartlarının en kaliteli asfaltı üretiliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş ve ekibine, PORTAŞ Genel Müdürü Mesut Özarslan ve ekibine, Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şefi Murat Datlı ve ekibine çalışmalarından ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

AVCI: BÖLGENİN EN ÖNEMLİ ASFALT ÜRETİM TESİSİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Asfalt Plent Tesisinin bölgenin en önemli asfalt üretim tesisi olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, “Ankara Büyükşehir Belediyemize ait Polatlı Asfalt Plent tesisi, üretim noktasında bölgenin en önemli asfalt üretim merkezi. Buradan yalnızca Polatlı değil, çevre ilçelere de asfalt temini sağlanıyor. Buda ilçemize değer katması anlamına geliyor. Ankara Büyükşehir Belediyemiz asfaltı almak yerine kendi tesisinde üreterek bu konuda da büyük tasarruf sağlıyor. Polatlı Asfalt Plent Tesisi Şantiye Şefi Murat Bey ve ekibi de büyük bir özveriyle çalışıyor. Sadece Polatlı değil, onun üzerinde Ankara ilçesi ve bölgenin pek çok noktasına sıcak asfalt sağlayabilecek, üretim kapasitesi ile bölgenin en önemli asfalt plent tesisi olan Polatlı tesisinin üretime başlamasıyla birlikte yaşanan yol yapım, bakım ve onarım, asfaltlama çalışmaları da hız kazanacak.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.