30 Ağustos Zafer Bayramı bugün Polatlı’da yapılan törenle kutlandı.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (1)

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü kutlama programına; Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Ahmet İbiş, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Meclis Üyeleri, Polatlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Burhanettin Sütçü, Polatlı İlçe Müftüsü Hayri Cihangeri, Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürü İmralı Kaloç, Siyasi Partilerin İlçe Başkan ve üyeleri, asker, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (5)

30 Ağustos Zafer Bayramı programı ilk olarak; Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Ahmet İbiş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtına çelenklerini sunması ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehitlik Anıtı’na geçildi. Şehitlik Anıtı’nda çelenk sunulmasına müteakip saygı duruşunda bulunuldu. Çelenk sunumu ve İstiklal Marşı bittikten sonra İlçe Müftülüğü tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua edilerek Şehitlik Defteri imzalandı.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (2)

Şehitlik Anıtı’na yapılan resmi programın ardından ise Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Ahmet İbiş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya tarafından Şehitlik Defteri imzalanarak Kaymakamlık makamına gidildi.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (3)

Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak; Topçu ve Füze Okulu Komutanı Tümgeneral Ahmet İbiş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ile birlikte ilçe protokolü, askeri erkan, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti ilçe teşkilatı mensuplarını makamına kabul ederek saat 10.00’da Zafer Bayramı tebriklerini kabul etti.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (4)

Çubuk'un adı nereden geliyor eski adı nedir? Çubuk'ta Ücretsiz Gezilecek Yerler Neresi? Çubuk'un adı nereden geliyor eski adı nedir? Çubuk'ta Ücretsiz Gezilecek Yerler Neresi?

Kaymakam Murat Bulacak’ın makamında kabul edilen tebriklerin ardından, 30 Ağustos Zafer Bayramı programı son buldu.

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (9)

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (12)

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (18)

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (15)

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (19)

Polatlı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlandı (14)

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ