POLATLI’DA 2022 YILI GÖSTERİ YÜRÜYÜŞ TOPLANMA GÜZERGAHLARI BELLİ OLDU

Bu haber 08 Aralık 2021 saat 8:00 'de eklendi.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 6’ncı maddesi ve 08/08/1985 tarih ve 18836 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrası gereğince Polatlı Kaymakamlığı tarafından önceden belirlenerek onaylanan Polatlı’daki toplantı ve gösteri yürüyüşü yer ve güzergahları belli oldu.

İLK TOPLANMA ALANI

İlk toplanma  alanı 1, Fatih Mahallesi Atatürk Caddesi ile  Çamlıca Caddesinin kesiştiği (Yunus Market Yanı)  yaklaşık 4000 m² lik alan, ilk toplanma  alanı 2, Mehmet Akif Mahallesi Karamustafa Caddesi ile Rauf Denktaş Caddesi’nin kesiştiği (Yavuz Selim Bıyıktay Parkı)  yaklaşık 3000 m² lik alan, ve ilk toplanma alanı Esentepe Mahallesi Gençlik Caddesi Bizim Market karşısında bulanan geniş alan 1500 m² lik alan olarak belirlendi.

YÜRÜYÜŞ GÜZERGAHI

Yürüyüş güzergahı 1, Fatih Mahallesi Atatürk Caddesi Çamlıca Caddesi kavşağı ile Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi, Turan Caddesi, Ankara Caddesi kavşağında bulunan Cumhuriyet Meydanı arasında kalan yaklaşık 1500 m’ lik güzergâh, yürüyüş güzergahı 2: Mehmet Akif Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi Karamustafa Caddesi, İnönü Caddesi Atatürk Caddesini takiben Cumhuriyet Mahallesi Atatürk Caddesi, Turan Caddesi, Ankara Caddesi kavşağında bulunan Cumhuriyet Meydanı arasında kalan yaklaşık 1200 m’ lik güzergâh ve yürüyüş güzergahı, Esentepe Mahallesi Gençlik Caddesi, Koşay Caddesi  takiben Akıncılar Caddesi arasında kalan yaklaşık 450 m’ lik güzergah olarak belirlendi.

TOPLANTI YERİ VE DAĞILIŞ YÖNLERİ

Toplantı yeri (miting alanı)1-2, Cumhuriyet Meydanı 2500 m² lik alan ve toplantı yeri (miting alanı), Esentepe Mahallesi Akıncılar Caddesi ile  Koşay Caddesinin kesiştiği noktada bulunan alan yaklaşık 3000 m² lik alan alan olarak belirlendi. Dağılış yönleri ise Atatürk Caddesi Doğu ve Batı istikametleri, Ankara Caddesi, Turan Caddesi, Sivrihisar Caddesi, Altay Caddesi, Sümer Caddesi, Eti Caddesi, Garnizon Caddesi, Menekşe Caddesi, Menderes Caddesi istikametleri ile Akıncılar Caddesi, Koşay Caddesi, Gençlik Caddesi istikametleri olarak belirlendi.

AFİŞ VE PANKART ASMA YERLERİ

Cumhuriyet Mahallesi Devlet Demir Yolları Gar Binasının Atatürk Caddesindeki istinat duvarına ve miting alanının 50 metre civarını kapsayan kamu binaları dışındaki yerlere afiş ve pankart asılabilir. Miting alanı çevresi ve  yürüyüş güzergahını kapsayan  kamu binaları dışındaki yerlere afiş ve pankart asılabilir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.