POLATLI’DA 14 MAHALLEDE 106 HAZİNE ARAZİSİ SATILACAK

Bu haber 13 Aralık 2022 saat 9:27 'de eklendi.

Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü m2’si 30 TL’den daha ucuz fiyata dev arazileri satışa çıkardı. Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünce yayımlanan ihale ilanına göre ilçemiz 14 mahallesinde 106 adet imarlı/imarsız arazinin açık teklif usulü ile satışı yapılacak. Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü vatandaşların arazileri nasıl alacaklarını, başvuru işlemlerini ve tarihleri de açıkladı. Aynı ihale ile ayrıca 2 adet araç satışı ve Cumhuriyet mahallesinde 2 adet otopark alanı kiralanması yapılacak.

1173 M2 ARSA 23 BİN 500 TL

Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünce yayımlanan ilana göre arazilerin büyük kısmı ilçemiz Yassıhöyük ve Sabanca Mahallesinde yer alıyor. Diğerleri ise Gümüşyaka, Adatoprakpınar, Babayakup, Eskiköseler, Kocahacılı, Kayabaşı, Sivri, Yenimehmetli, Şabanözü, Sinanlı, Oğuzlar ve Gedikli mahallerinde bulunuyor. Araziler m2’si 30 TL’den daha ucuz fiyata satışa çıkacak. Örneğin Adatoprakpınar Mahallesinde 132 ada 4 parselde bulunan 1173,47 m2 imarsız arsa 23 bin 500 TL tahmini bedel üzerinden satışa sunulacak. Satışa sunulan bazı araziler üzerinde inşa edilmiş bulunan evler de arazi bedeline dahil olarak satılacak.

ARSA SATIŞLARI 19-22 ARALIK TARİHLERİNDE YAPILACAK

Satış ihalesi 19-20-21 ve 22 Aralık 2022 tarihlerinde yapılacak. Arsa satışlarının nasıl olacağına ilişkin Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü  “İlanda nitelikleri belirtilen taşınmaz malların, belirtilen tahmini bedeller üzerinden karşılarında yazılı tarih ve saatlerde Polatlı Kaymakamlık Binası 3. Kat Milli Emlak Müdürlüğünde  teşekkül edecek komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi uyarınca açık teklif usulü ile satış  ihaleleri yapılacaktır.” bilgilerini verdi. Satış ihalesi hakkında tüm detaylara Polatlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün web sayfasından ve Basın İlan Kurumu (ilan.gov.tr) adresinden ulaşabilirsiniz.

EN YÜKSEK TEKLİFİ VEREN ALACAK

İhaleye katılan vatandaşlar tahmini bedel üzerinden tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi veren arsayı alacak. Ancak ihaleye katılım olmaması ya da az olması durumunda ilk teklif fiyatlarına arsalar alınabilecek. Arsa satışları için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar kurumda şartname imzalayarak ve geçici başvuru ücretini ödeyip başvurularını tamamlayacaklar.

5 YIL EMLAK VERGİSİ ÖDEMEYECEKLER

Satışlarda ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi mücavir alan sınırları içerisinde 5.000.00 TL’yi geçmesi halinde bedelin 1/4’lük kısmı peşin ödenmek, kalan kısmına ise kanuni faiz uygulanmak suretiyle 24 ay ve 8 eşit taksite kadar taksitlendirme yapılabilecek. Ayrıca taşınmazların satışı KDV, harç ve damga vergisinden müstesna olacak ve 5 yıl süre ile de emlak vergisine tabi olmayacak.

OTOPARK ALANI KİRALANACAK, İKİ BİNEK ARAÇ SATILACAK

Aynı ihale ile Polatlı Milli Emlak Müdürlüğünce Cumhuriyet Mahallesi 148 Ada 5 ve 6 parselde bulunan Avlulu kerpiç ev vasıflı, imar durumu otopark alanı olarak ayrılmış araziler de kiralanacak. Ayrıca 1987 model Renault marka araç 14 bin TL tahmini bedel üzerinden, 1994 model Fiat (Tofaş) marka araç 24 bin TL bedel üzerinden satışa sunulacak. Kiralama ve satış ihalesi 22 Aralık tarihinde yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.