POLATLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ ÖZLEMİŞ

Bu haber 07 Ekim 2021 saat 9:42 'de eklendi.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik açılış töreni ilçe protokolünün katılımıyla dün gerçekleştirildi. Tören sonrası 2021-2022 eğitim öğretim yılı ilk dersi Polatlı Fen Edebiyat Fakültesi Eski Dekanı Prof. Dr. Kazım Sarıkavak tarafından verilirken, Meslek Yüksekokulunda dereceye giren öğrencilere, emekli olan öğretim üyelerine plaket verildi ve unvanı yükselen öğretim üyelerine cübbe giyme töreni yapıldı. Tören Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak konuşma gerçekleştirdi. Polatlı’nın Cumhuriyet’in kuruluşu ve ülke açısının önemini vurgulayan Bulacak, “Okulumuzun uzun zamandır kapalıydı yüz yüze eğitimle birlikte açıldı. Anladığım kadarıyla Polatlı’da üniversite öğrencilerini özlemiş inşallah bu durum karşılıklı güzel değerlendirilir.” dedi.

KALYON: İLK DEFA ÖĞRENCİLER YER BULAMADAN AMFİLERİ DOLDURMAYA BAŞLADI

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hacı Bayram Veli Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Abuzer Kalyon, “Kendimi de hocası olduğum Türk Dili ve Edebiyatı derslerinde gördüm. İlk defa öğrenciler yer bulamadan amfileri doldurmaya başla mışlardı. Bu da işin sevindirici bir tarafı. Korona tüm dünyayı olduğu gibi ister istemez ülkemizi de etkiledi. Bizler bu korona savaşında mücadelemizi vermeye devam edeceğiz. Öncelikle aşılanacağız. Yükseköğretimlerin özelliği, liselerden, orta ve ilkokullardan farklı olarak öğrencileri anne babalar yönlendiriyor ama daha çok kendi istek ve iradeleri doğrultusunda kazanabilecek yerleri seçerek bir yerlere gidiyorlar. Orada ülkenin dört bir yanından gelenlerle karşılaşıyorlar. Bazı üniversitelerde dünyanın farklı coğrafyasından gelen bireylerle de karşılaşma imkanı buluyorlar. Bu üniversitenin bir bağlamda bir özelliği ve güzelliği oluyor. Herkesin her renkten, her dinden, her dilden, her anlayıştan bireylerle tanışma ve kaynaşma ruhsatı da oluyor.” dedi.

ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE YÖNETMEK İSTİYORUZ

Yüksekokulu öğrencilerle birlikte yönetmek istediklerini belirten Kalyon, “Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda yapmaya çalıştığımız Türkiye’nin diğer yükseköğretim kurumlarında yapılandan farklı değil. Anlayış ve hoşgörüyü kesinlikle elden bırakmaksızın, hangi düşünceye mensup olursa olsun tüm öğrencilerimizi olduğu gibi kabul etmek, değerlendirmek, fırsat eşitliğini dengeli bir şekilde kurumuzda uygulamak. Yüksekokulumuzun resmiyette yönetim kurulunda yer almasalar bile öğrencilerle birlikte yönetmek istiyoruz. Kapımız her zaman onlara açık. Hatta beni davet etsinler. Sınıflarında, kafeteryada, yemekhanede buluşalım, görüşelim. İsteklerini iletsinler. Kaymakamlığımız, belediyemiz eksik olmasın bize tam destek veriyorlar. Siyasi parti ayırt etmeksizin Polatlı yükseköğrenim öğrencilerinin, kurumunun sorunlarını görüşmeye, projelerini dikkate almaya hazırız. Öğrencilerimizin bulunduğu yer sıradan bir yer değil Polatlı bizim için iyi ve önemli. Sakarya Savaşı’nın cereyan ettiği topraklar üzerinde bulunmaktayız. Bu da yükseköğrenim için geldiğimiz yeri anlamlı kılmakta.” dedi.

BULACAK: POLATLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ ÖZLEMİŞ

Törende konuşma gerçekleştiren Polatlı Kaymakamı Murat Bulacak, “2021-2022 eğitim öğretim döneminin akademik yılı sizlere, hocalarımıza Polatlı’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Lütfen okuyun, dil öğrenin, Polatlı’ya gelene kadar Sakarya Savaşı’nın burada geçtiğini bilmiyorduk diyordunuz. Polatlı tarım ve hayvancılıkta da önemli bir bölge. Sanayileşmenin de artarak devam ettiği bir yer. Ege’den Akdeniz’den gelen arkadaşlarınız vardır. Ege ve Akdeniz’in çıkış noktalarından ve giriş noktalarından birisidir Polatlı. Ankara’ya da çok uzak değil Ankara’da bulunan fırsatları değerlendirme adına. Okulumuzun uzun zamandır kapalıydı yüzyüze eğitimle birlikte açıldık. Anladığım kadarıyla Polatlı’da üniversite öğrencilerini özlemiş inşallah bu durum karşılıklı güzel değerlendirilir.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.