POLATLI TÜRK OCAKLARINDA YÖNETİM DEĞİŞİMİ

Bu haber 14 Ekim 2022 saat 9:48 'de eklendi.

Türk Ocakları Derneği Polatlı Şubesi Başkanı İlhan Dereköy ve yönetimi yeni dönem için olağanüstü genel kurul yaparak görevi İnanç Ölmez ve yönetimine devretti.

2015 yılında büyük çabalar sonucu 7 kişilik kurucular kuruluyla birlikte açılan Türk Ocakları Polatlı Şubesi 7 yıllık dönemi boyunca sosyal ve kültürel faaliyetlerle hizmet verdi. Polatlı Şubesi Türkiye’deki 82’nci şube ve ilçeler bazında ilk kurulanlardan olma özelliğini taşıyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan Olağanüstü Genel Kuruldan sonra görevi devralan İnanç Ölmez Türk Ocakları Polatlı Şubesi Başkanı olarak ilk açıklamasını yaptı. Başkan Ölmez; “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun ömürlü ve en eski Sivil toplum kuruluşu olma özelliği taşıyan Türk Ocaklarının Polatlı Şube Başkanlığını devralmış bulunmaktayız. Bu onurlu ve kutlu görevi bana layık gören ocağımız üyelerine teşekkürlerimi borç bilirim.”dedi.

TÜRK OCAKLARI 110 YILDIR MEVCUDİYETİNİ SÜRDÜRMEKTEDİR

Ölmez, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Bizim milletimiz ahilik ve ocak kültürünün derinliklerinden gelen bir kültürden yetişmiştir. Ama maalesef bu tür kuruluşların ömürleri tarih boyunca çok uzun olmamıştır. Büyük uğraşlar neticesinde kurulan yapılar,  ilginin dağılması veya yöneticilerin azizliğine uğrayarak dağılmaya ve tarihin tozlu sayfalarına gömülmeye mahkum olmuşlardır. 1912 yılında kurulan ve yaklaşık 110 yıldır varlığını devam ettiren Türk Ocakları, Genel Başkanımız Sayın Mehmet Öz önderliğinde daha da ivme kat etmiştir.”

“İLÇEMİZDE TÜRK OCAKLARINI DAHA FAZLA KİTLEYE TANITACAĞIZ”

“Bizler de Polatlı’da 7 yıl önce İlhan Dereköy ve kurucu üyelerinin başkanlığın da büyük zorluklarla kurulan ve aşama kaydeden Polatlı Türk Ocaklarının yönetimine talip olduk. Sağ olsun Sayın Başkanımızın olurlarıyla ve üyelerimizin tensipleriyle olağanüstü genel kurul sonrasında yönetimimizi oluşturarak bu milliyetçi davayı devraldık. Bugün itibariyle Polatlı Türk Ocaklarımızın kendine ait hizmet binası, hatıra ormanı ve oldukça seçkin bir iletişim ağı bulunmaktadır. Bizlere düşen de bu çıtayı daha yükseklere taşıyarak hiçbir siyasi parti ve etnik köken gözetmeksizin Türk kimliği altındaki vatandaşlarımıza hizmet verip Ocağımızı daha geniş kitlelere ulaştırmaya çalışmaktır. Belki bir dağda kar tanesiyiz ama kartopu gibi büyüyerek Türk ocaklarını ilçemizde daha fazla kitleye tanıtacağız, büyüteceğiz. Bu gaye ile bizlerle birlikte yol yürümek isteyen kimliğini ve benliğini tanımak isteyen, özellikle gençlerimizi ocağımıza davet ediyoruz. Bu gönüllüler toplumunda herkesin görüşlerine ve desteğine ihtiyacımız olduğunu bilinmesini isterim.”

“YENİ YÖNETİMİMİZ HAYIRLI OLSUN”

“Türkmen dağından Azerbaycan topraklarına, Kafkasya’dan Orta Anadolu’ya, Doğu Türkistan dan Avrupa’ya uzanan Türk kimliğinin tüm dünyada egemen bir kimlik olduğunun aşikar olduğu iyi biliyoruz. Bugün dünyanın tüm ülkelerinde mutlaka Türk ırkı yaşamını sürdürmektedir. Bizleri ayrıcalıklı kılan temel özellikte budur. Genç ve işinin ehli dinamik bir yönetim kadrosuyla hizmete talip olduk. Gönüllülüğün esas baz alındığı Türk Ocaklarında tüm arkadaşlarım elinden geldiğince davamızı yaygınlaştıracağından zerre’i miskal şüphem yoktur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 15 Mart 1923’te söylediği gibi ‘Bu zengin topraklara, böyle aydın gençlere malik olan Türk’ün ocağı daima tütsün.’ Yeni yönetimimiz hayırlı olsun, Allah muvaffak etsin.” diyerek sözlerine son verdi.

POLATLI TÜRK OCAKLARI YENİ YÖNETİMİ:

Yapılan devir teslim sonrasında Polatlı Türk Ocakları Yönetimi şu şekilde oluştu: Başkan: İnanç Ölmez Yönetim ve Denetim kurulu üyeleri: Safa Özcan, Begüm Handan Manav, Burak Barış, Halil Kaan Emektar, Ali Özgeç, Fuat Kuvandık, Yusuf Esener, Ayten Tuncer, Orhan Uğur Doğar, Aydın Şencan, Şeyda Öztürk, Abdullah Öztürk.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.