POLATLI TİGEM TARAFINDAN SIĞIR SATILACAK

Bu haber 21 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Tarım İşletmesi Müdürlüğünce yetiştirilen 46 Baş Reforme Sığır, ihale ile satılacak.

Polatlı TİGEM yetiştirmesi 7 Baş Reforme Düve ve 36 Baş Reforme İnek canlı ağırlık üzerinden partiler halinde satılacak. İhale; 24.05.2022 günü saat 14.00’da Polatlı TİGEM İşletmesi Alım-Satım ve İhale Komisyonu huzurunda yapılacak. İhaleye iştirak olmadığı veya verilen fiyatlar uygun görülmediği takdirde ihale 31.05.2022 günü aynı yer ve saatte tekrar edilecek. Satılacak hayvanların tahmini kilogram bedelleri şöyle; 7 Baş Reforme Düve 41 TL, 36 Baş Reforme İnek 39 TL.

İHALEYE KATILMA ŞARTLARI

a) Tebligat için adres beyanı belgesi
b) Geçici teminat vermesi
c) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren imza beyannamesi;
1) Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi,
2) Tüzel kişi olması halinde, gerekli yetki belgeleri ile teklif mektubunu imzalayanın noter tasdikli imza beyannamesi,
d) Yukarıda belirtilen belgeler bir zarfa konularak zarfın üzerine istekli adı ve ihale konusu yazılarak işletme genel evrak servisine en geç ihale tarih ve saatine kadar teslim edilecektir. Belirtilen ihale saatine kadar işletme genel evrak servisine ihale zarfını teslim etmeyen şahıs/firmalar ihaleye katılamazlar.
5-İhaleye ait şartname Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Ticaret Daire Başkanlığı), https://www.tigem.gov.tr adresinde veya işletmemizde görülebilir.
6-İhaleye ait geçici teminat ihalenin başlayacağı saate kadar İşletmemizin T.C. Ziraat Bankası Polatlı Şubesi nezdindeki TR54 0001 0000 1105 9943 785210 no’lu hesabına yatırılacaktır. İhale başladıktan sonra teminat alınmayacağından, İstekliler geçici teminatlarını ihale başlamadan önce işletme banka hesabına yatıracaklar ve aldıkları belgeyi veya teminat olarak kabul edilen diğer kıymetleri İşletme Alım-Satım ve İhale Komisyonuna ibraz edeceklerdir. Geçici teminat olarak banka teminat mektubu verilmesi halinde, geçerlilik süresi ihale tarihinden itibaren en az 60 (Altmış) gün süreli olacaktır. Tekliflerin geçerlilik süresinin uzatılması halinde geçici teminat mektuplarının süresi de aynı süre ile uzatılır.
7-İhaleye ait karar pulu TİGEM’e aittir. Sözleşmeye ait damga vergisi, resim, harç ve her türlü yasal ödemeler ve diğer sözleşme giderleri Müşteriye aittir.
8-Bu İhale 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’na ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’na tabi olmayıp, TİGEM Alım Satım ve İhale Yönetmeliği esaslarında yapılmaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.