POLATLI TİCARET ODASI’NDAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Bu haber 22 Ekim 2021 saat 9:34 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Odası üyelerinin mesleki gelişimleri için birçok farklı konuda seminerler düzenlemeye devam ediyor. T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu koordinasyonunda Polatlı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerinde Devlet Yardımları, Ticaret Bakanlığının güncel online hizmetleri ve günümüz dış ticaretinin en önemli konuları alanında deneyimli uzmanlar tarafından anlatılacak. Polatlı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleşecek olan seminer 08-09 Kasım 2021  tarihlerinde 13:00-16:30 saatleri arasında ücretsiz olarak verilecek. Online olarak gerçekleşecek seminer sonunda katılımcılara katılım belgeleri verilecek. Katılımcılar seminerde hem uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıt alma olanağı bulacak hem de mevcut ihracatın geliştirilmesi, yurt dışı pazarlardaki rekabet gücünün artırılması ve yeni pazarlara açılımın detaylarını öğrenecek.

DIŞ TİCARET İLE İLGİLİ BİR ÇOK KONU İŞLENECEK

Polatlı Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan programın ilki 08 Kasım tarihinde İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY’nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim Marka ve Tasarım Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, E- Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu, İhracatta Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları, Gümrük İşlemlerinin Kolaylaştırılması seminerleri ile gerçekleştirilecek. 09 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan seminerde ise Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları, Ticarette Teknik Engeller, 7223 sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu,  Türk EXİMBANK ihracat Kredi Sigorta ve Garanti Programları, E- Ticaret / E-İhracat Uygulamaları konuları işlenecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.