POLATLI TİCARET ODASI ÜYELERİNİN DİKKATİNE

Bu haber 15 Eylül 2022 saat 9:06 'de eklendi.

HERŞEYE RAĞMEN DEĞİŞİM…

Polatlı Ticaret Odası başkan adayı İhsan Öz mevcut oda yönetimin üyelere eşit mesafede davranmadığını belirterek rakip olarak gördükleri üyelerine art niyetli davrandıklarını kaydetti. Öz ”2 Ekim tarihinde yapılacak olan Polatlı Ticaret Odası seçimleri için 13.09.2022 tarihinde Polatlı Ticaret Odası 12 grupta seçmen listeleri ilçe seçim kuruluna teslim etti. Teslim edilen listelerde askıda olan sebebini bilmediğimiz nedenlerle listede olmayan birçok firmanın oy kullanamayacağını gördük bununla ilgili Polatlı Ticaret odasından bilgi edinmek istediğimizde  maalesef muhatap bulamadık. Tüm üyelere eşit mesafede olması gereken bir odanın rakip gördüğü karşı tarafa oy verme ihtimali olan kişilere ters ve ilgisiz davranması bizleri üzmüştür. Malumunuz ekonomik şartlar sebebi ile borcunu geciktiren arkadaşlara odanın tüm zorlukları çıkarmasını hayretle izliyoruz. Aidat borcu olanların borçlarını ödemelerine rağmen askıdan düşüp düşmeyecekleri kendilerine söylenmemektedir. Borcu olup askıda olan üyelere bildirim yapılmadan seçim listesinden düşürülmesini kınıyoruz.

Oluşturulan seçim listelerinde meslek komitelerine NACE kodlarına uyulmadan keyfi grupları değiştirerek haksız ve hukuksuz davranmaya ve insanları mağdur ettiniz.

2 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan Polatlı Ticaret odası seçimine mevcut yönetim bir gölge daha düşürmüştür. Ayrıca seçimin yapılacağı yer ile mevcut yerin uygun olmadığına dair taleplerimiz karşılık bulmamıştır. Uygunsuzluğu açıklayacak olursak mevcut kullanılan binanın m2’si, engelli ya da yaşlı üyelerimizin sandığa ulaşması için asansör, engelli rampası olmadığı ve merdivenin dik bir biçimde olduğu açıkça gözlenmektedir. Bu hususta orada yaşanacak olumsuzluklar ilgili kurum ve kuruluşlar sorumludur. Bu konuda resmi makamlara dilekçemizi de verdik.

Polatlı Ticaret Odasının keyfi hareketlerinden biride 2021 yılından önce odaya hiç bir borcu olmamasına rağmen hiçbir bildirim yapılmadan, bilgi vermeden şirketleri askıya alan yönetim hatalarına devam etmektedir. Bu konuda oy kullanamayacak olan oda üyelerinin gasp edilen haklarının sonuna kadar takipçisi olacağız.

Bu olumsuz havaya rağmen odaya gidip borcunu ödeyen üyelere zorluklar çıkararak kanunda olmamasına rağmen dilekçe istenerek üyeleri seçimden uzaklaştırma çabasını kınıyorum. Sizler yönetim olarak anladığım kadarıyla kanunları incelemiyorsunuz. Basınla paylaştığım belgede resmi gazete yayınlanan kanunun dilekçe istenmediği açıkça görülmektedir.

Oda üyelerine keyfi zulmü bırakın. Bu çabalarınız size hiç bir şey kazandırmayacaktır. Ben ve arkadaşlarım her şeye rağmen değişim diyen oda üyelerinin destekleriyle 2 Ekim’de sandıkta sizlere bir ders verecektir. Sizler makamdan ve koltuktan aldığınız güç ile 18 gün daha bu zulmünüze devam edin. 2 Ekim’de tüm komitelerde sandıklara gömüleceksiniz. Tüm zorluklara rağmen DEĞİŞİM diyor, 2 Ekim’de üyelerimizi odaya sahip çıkmaya ve değişime sahip çıkmaya davet ediyorum .” dedi.

Biz Birlikte Büyük Bir Aileyiz

POLATLI TİCARET ODASI BAŞKAN ADAYI İHSAN ÖZ VE EKİBİ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.