ASKİ duyurdu: 23 Temmuz'da Ankara'da su kesintisi yaşanacak ilçeler ASKİ duyurdu: 23 Temmuz'da Ankara'da su kesintisi yaşanacak ilçeler

9 günlük bayram tatilinin son günlerine yaklaşılırken, ülke genelinde meydana gelen 668 trafik kazasında 49 vatandaşımız hayatını kaybederken, 7 bin 683 vatandaşımız da yaralandı.

Polatlı Şoförler Odası Başkanı İsmail Tarhan, dönüş yolculuğuna çıkacak vatandaşları trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Tarhan, yorgunluk ve sıcak hava koşullarının etkisiyle dönüş yolculuklarının daha zorlu hale geldiğine dikkat çekerek, sürücülerin kendi can güvenlikleri ve sevdiklerinin güvenliği için daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Başkan Tarhan, sürücülere düzenli aralıklarla mola vermelerini önerirken, uzun yolculuklarda en azından 15-20 dakika dinlenme molası verilmesinin önemine değindi. Ayrıca konvoy halinde seyahat eden sürücülerin araçlar arasındaki mesafe kurallarına özen göstermeleri gerektiğini belirtti.

Tarhan, yolculukların sabahın erken saatlerinde veya güneşin etkisinin azaldığı saatlerde yapılmasının daha güvenli olacağını ifade ederek, trafik kazalarının sadece can ve mal kaybına değil, aynı zamanda geride kalanların da hayatlarını acılar içinde geçirmelerine neden olduğunu dile getirdi.

Başkan Tarhan, "Gittiğimiz tatilden sağlıklı bir şekilde yuvalarımıza dönmemiz en büyük temennimiz. Trafik kurallarına uymak, hem kendi sağlığımızı hem de sevdiklerimizin hayatını korumak için büyük önem taşıyor. Bu bayram tatilinde kazasız, belasız bir dönüş yapabilmek dileğiyle" diyerek sözlerini tamamladı.

Muhabir: ÇAĞRI ARCAKLIOĞLU