POLATLI POSTASI’NDAN AVCI’YA ZİYARET

Bu haber 04 Ocak 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Postası imtiyaz sahibi Aykut Kaya ve Polatlı Postası Haber Editörü Berkant Ergin, Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı’yı makamında ziyaret etti. Avcı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Pandemi sürecinde destek alamayan Yerel Basın emekçilerinin zor günler geçirdiğini ifade etti. Avcı, ‘’ Basın özgürlüğü noktasında durum ortada iken… Hiç olmazsa Pandemi döneminde Yerel Basın’ın Resmi İlan gelirlerinden pay alınmasın, hiç olmazsa pandemi sürecinde reklam ve abone gelirlerindeki kayıpları bu kadar ortadayken yerel basının alın terlerindeki vergi yükü hafifletilsin… Yüzde 15 Basın İlan Kurumu’na , Yüzde 18 Vergi ’ye… Hâl böyle iken Basın Emekçisi ne yapsın?’’ dedi.

AVCI, “YÜZDE 15 BASIN İLAN KURUMU’NA, YÜZDE 18 VERGİ’YE, BASIN EMEKÇİSİNE NE KALDI?”

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Bilal Haşim Avcı, Polatlı Postası imtiyaz sahibi Aykut Kaya ve Polatlı Postası Haber Editörü Berkant Ergin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Pandemi sürecinde destek alamayan Yerel Basın emekçilerinin zor günler geçirdiğini ifade etti. Avcı, ‘’ Yerel Basın emekçilerimizin pandemi sürecinde destek alamadığı ortadadır. Açıklanan enflasyon oranı ile yaşanan enflasyon oranı arasındaki farkı Yerel Basın emekçilerimiz birebir yaşıyor. İktidar diyor ki; Enflasyon %12… Yerel basın baskı maliyetlerine bakıyor. Geçen yıl ile bu yıl arasındaki farkı yaşayarak görüyor. Bununla ilgili bir destek var mı? Yok… Baskı maliyetleri ikiye katlamış üstelik kapanan işyerleri, gelirlerini kaybeden esnaflar göz önüne alındığında reklâm ve abone gelirleri bakımından Yerel Basın emekçilerimiz soluk alamayacak noktaya getirilmiştir. Hiç olmazsa Pandemi döneminde Yerel Basın’ın Resmi İlan gelirlerinden pay alınmamalı, hiç olmazsa pandemi sürecinde reklam ve abone gelirlerindeki kayıpları bu kadar ortadayken yerel basının alınterlerindeki vergi yükü hafifletilmelidir. Basın özgürlüğü noktasında çok söz var söylenecek ama …‘’

AVCI, “POLATLI POSTASI POLATLI’NIN HAFIZASI”

Avcı, ‘’ 1952’ den bugüne altmış sekiz yıllık bir tarih… Mürettipliğin anlamından, kurşunlu baskı makinalarından, flaşı yandan tutturulan, yukardan açılan ve göbekten bakılan fotoğraf makinalarından ve hatta bazı seçim dönemlerinde aynı günde iki farklı baskının yapıldığı günlerden bugüne… Rahmetli Ali Celal Şimşek’i kaybettiğinde gazete kapanmayacak diye Ankara’dan Polatlı’ya gelen örnek bir kadın Zehra Şimşek ablamızın tek mirası, Aykut Kaya, Berkant Ergin kardeşlerimizin emekleriyle Polatlı’mızın hafızası Polatlı Gazetesi’nin imtiyaz sahibi Aykut Kaya ve Haber Editörü Berkant Ergin kardeşlerimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. 68.’inci kuruluş yıllarını tebrik ediyorum‘’ dedi.

KAYA, “FİKİR İŞÇİLİĞİMİZİN YÜKÜ DAHA DA AĞIRLAŞTI”

Polatlı Postası İmtiyaz Sahibi Aykut Kaya ziyarette yaptığı açıklamasında, ‘’ Gazetemizin tarihi noktasındaki anlamlı tespitleri için Bilal Haşim Avcı başkanımıza teşekkür ediyorum. Yerel Basın olarak tüm paydaşlarımızla hemşehrilerimizin doğru ve tarafsız bilgiyi edinme hakları noktasında fikir işçileriyiz. Gazetecilik; Aşk’ımız… Pandemi sürecinde destek bir yana katlanan maliyetlerle fikir işçiliğimizin yükü daha da ağırlaştı. Elbette bizler 1952’de rahmetli Ali Celal Şimşek ağabeyimiz ve Zehra Şimşek ablamızın şevkiyle, heyecanımızdan zerre ödün vermeden mesleğimizi ilk günkü duygularımızla sürdüreceğiz. Alınterimizdeki vergi yükü hafifletilsin, yerel basın emekçilerine destek anlamında çözüm önerileri geliştirilerek uygulamaya konulsun istiyoruz. ‘’ dedi.

 ERGİN, ‘’BİZLER, GAZETECİ OLACAĞIZ DİYE BÜYÜDÜK, YA BİZDEN SONRAKİLER?

‘’ Polatlı Postası Haber Editörü Berkant Ergin, yeni yayın dönemi ile birlikte Gazetecilik Mesleği’nin anlamının siyasiler ve toplumun tüm kesimlerince anlaşılması noktasında fikirlerini hayata geçireceklerini belirterek, ‘’ Yerel Basın olarak pandemi sürecinin olumsuz etkilerini en çok hisseden sektörlerin başında geliyoruz. Destek elbette… Ve fakat bizler anlaşılmak da istiyoruz. Eleştirisel bir haberimiz bizi o siyasinin karşıtı yapmıyor. Ya da tebrik ettiğimiz bir haberin nüvesi bir siyasi ise o haber bizi o siyasi partili yapmıyor. Biz tek bir noktadayız… Polatlı Ortak Paydası ve Polatlı’nın Ortak Faydası… Bizler gazeteci olacağız diyerek büyüyen bir nesiliz… Biz istiyoruz ki bizden sonrakiler de aynı heyecanla, aynı kararlılıkla ‘’ Bizler Gazeteci Olacağız ‘’ diyerek büyüsün… Bu noktada Basın Özgürlüğü konusundan Pandemi sürecinde ve öncesinde işin ekonomisi konusunda yaşadığımız zorluklara kadar katetmemiz gereken çok yol var diye düşünüyorum. ‘’ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.