Polatlı Özel Can Hastanesinden ozon tedavisi açıklaması!

Bu haber 09 Nisan 2020 saat 10:34 'de eklendi.

Polatlı Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal, ozon tedavisi hakkında açıklamada bulundu.

Polatlı Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal ozon hakkında; “Atmosferin üst tabakalarında bulunan üç oksijen atomundan oluşan, canlıları güneşin öldürücü mor ötesi (UV) ışınlarından koruyan kimyasal birleşiktir. Ozon atmosferin bir kaynağı ve oksijenin yüksek enerji halidir” bilgisini verdi.

OZON TEDAVİSİ NEDİR

Ozon tedavisi hakkında önemli bilgileri veren Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal; solunum yapan tüm canlıları için yaşam kaynağı oksijen olduğunu belirterek, normal şartlar altında havada % 21 oranında oksijen yer aldığına değindi. Ayrıca ozon terapisinde, yüksek basınç ile  birlikte oksijen oranı %100’e çıkarıldığı ve plazma içinde daha çok oksijen çözündükçe dokulara da o kadar oksijen ulaştığını belirtti.

OZON TEDAVİSİ YARARLARI

Havada ki oksijeni kaslarımıza, kemiklerimize, direkt olarak kazandıramayacağına değinen Polatlı Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal, oksijenin direkt dokulara ozon tedavisi ile gerçekleştireceğine değindi.

Ünal; “Ozon, kanın akışlığını ve lenf artırır. Akyuvarın fonksiyonlarını düzenleyerek enfeksiyon ve kansere karşı direncini artırır. Bağışıklık sistemini düzenleyerek immun sistem hastalıkları olan alerji, astım vs. düzeltir. Kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azaltır. Yara ve yanıkların iyileşmesini hızlandırır. Vücuttaki kimyasal maddelerin, zararlı atıkların atılımını artırıp kendine zararlı olan toksit temizlenmesi (detoksifikasyon) yapar. Kanserin ana nedeni oksijensiz yaşamdır. Genetik faktörler (Stres, kirlilik,radyasyon,oksijensizlik) kanser oluşumunu artırır.Yeterli oksijen sağlandığında tümör dokusunun beslenmesi bozulur ve Ozon tedavisi ile bağışıklık sistemi güçlendirilir. Dolaşım sistemini destekler, damarlanmayı artırır. Bakterilerin, virüslerin, mantarların ve parazitlerin aktivasyonunu azaltır. Diyabet komplikasyon riskini azaltır. Beyin fonksiyon ve hafızayı geliştirir. Kişinin kendisini enerjik ve rahat hissetmesi, Tırnaklarda ve saçlarda güçlenme daha hızlı uzama, Ciltte gözle görülür ölçüde parlaklık, Uykuya dalınmasını kolaylaştırma, Zayıflama etkili olan ozon, tüm hücrelerdeki oksijen seviyesini yükselterek, metabolizmayı hızlandırır.”

OZON TERAPİSİNİN KULLANILDIĞI HASTALIKLAR

Polatlı Özel Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal; “Ozon insanların sağlığını koruyan ve kaybedilen sağlığı geri kazandıran bir etkendir. Ozon tedavisi genellikle hastalıkların var olan ve uygulanmakta olan rutin tedavilerine ek olarak tamamlayıcı kısmında rol almakta olup, bazen de diğer tedavi yöntemlerinin yarattığı yan etkilerden korunmak amacıyla kullanılabilir. Dolaşım bozukluğu, Kronik yorgunluk sendromu, Norolojik hastalıkları, Kadın hastalıkları ve cinsel sorunlar, Diyabet (şeker hastalığı) :Pankreas hücrelerinin yenilenmsi ile doğal insülin salınımını artırıyor, hastanın ilaç ihtiyacını azaltıyor. Kanser, Göz hastalıkları, Bakteri,Virüs ve  Mantar enfeksiyonu, Romatizmal ,kas – eklem hastalıkları :Bağışıklık sistemini güclendirme ve kıkırdak metobolizmasını aktive etme özelliklerine ek olarak buradan ozonun tamamıyla antienflamatuar özelliğinden faydalanıyoruz. Mide bağırsak hastalıkları ( Gastrit,reflü ve ülser ), Açık yatak yaraları, Egzama enfekte yaraları, Bağırsak enfeksiyonu, Karaciğer enflasyonları :  AIDS, Sedef hastalığı” gibi önemli bilgiler verdi.

OZON TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ

Ozon tedavisinin yan etkilerine değinen Alper Cem Ünal; “Uzman hekimlerce uygulandığı tedavilerde herhangi bir olumsuz etkisine rastlanmamıştır. Ancak Ozon gazının doğrudan solunması veya ozana gereğinden fazla maruz kalınması durumunda yaşanma ihtimali yüksektir. Bu gibi durumlarda yanma, solunum sorunları gibi zararlı etkiler bulunabilir.Ozon görevini tamamladıktan sonra tekrar hammaddesi olan oksijene dönüşür.Kalıntı bırakmayan doğal bir dezenfektan oluşu ve sürekli teneffüs edilmediği taktirde insan sağlığına zararlı değildir” dedi.

OZON TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANMAZ

Can Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Cem Ünal ayrıca; “Ozonun uygulanmasının yasak olduğu hastalıklar son derece sınırlıdır. Kronik alkolizm (Aşırı alkol kullananlar), Kontrolsüz hiportiroid (Tiroid bezinin aşırı salgılanması), İleri derece de kansızlık ve kanla ilgili hastalığı olanlar (Hemofili,kanama,pıhtılaşma bozukluğu vs. olanlar), Ozona karşı alerjisi olanlar, Yeni geçirilmiş kalp krizi ve kanamanın aktif olarak devam ettiği beyin felci gibi bazı hastalıklar, kontrolsüz hipertansiyon” gibi önemli bilgilere değindi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.