POLATLI ÖNERGELERİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDEN GEÇTİ

Bu haber 06 Ocak 2022 saat 10:09 'de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Polatlı Meclis Üyeleri tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde verilen önergeler toplantıda oy birliğiyle geçti.

YANGIN SONUCU EVİ ZARAR GÖREN AİLEYE YARDIM

Polatlı İlçesi Türktaciri Mahallesinde çıkan yangın sonucu evi zarar gören Barış Kılıç’a yardım yapılmasına ilişkin konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Selami Ovacık tarafından verilen 08.11.2021 tarihli önergede; “26.10.2021 tarihinde Polatlı İlçesi Türktaciri Köyünde Barış Kılıç’a ait tandır olarak kullanılan odada yangın çıkmıştır. Meskende maddi hasar meydana gelmiştir. Belediyemiz tarafından bütçe imkanları dahilinde, maddi zarara uğrayan vatandaşlarımıza meskenin tamir ve tadilatı için gerekli malzeme ve eşya yardımlarının yapılması hususundaki önergemin Meclis gündemine alınmasını arz ederim.” denildiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merci mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak zarar gördükleri belirtilen yukarıdaki adreste malum yangın nedeniyle zarar görenlerin  yoksul ve ihtiyaç sahibi olduğu  değerlendirilmesine müteakip mağduriyetin giderilmesi için gerekli yardımın yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HAYVAN İÇME SUYU ÇEŞMESİ YAPILACAK

Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali Mevkine çeşme yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisimizin 08.11.2021 tarih ve 18. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi.Üyeler Fatma Erten ve Zekayi Kaya’nın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali Mevkine çeşme yapılmasının istenildiği;Komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Sarıoba Mahallesi Karaali mevkiinde bulunan yaz kış sızıntı halinde akan suyun yüzeye çıkartılarak hayvan içme suyu çeşmesi yapılması için çalışmaların başlatılması komisyonumuzca uygun görülmüştür.

TERMİNALDE DÜKKANI YANAN ESNAFA DESTEK

Polatlı İlçesi Esentepe Mahallesi Mevlana Caddesi Polatlı Terminali No:2/4-5-6-7-8 işyerlerinde çıkan yangın sonucu işyerleri zarar gören vatandaşlara yardım yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonunun 30.11.2021 tarihli ve 100 sayılı Raporu Belediye Meclisinin 16.12.2021 tarihli toplantısında okundu. “Polatlı Esentepe Mevlana Cad. Polatlı Terminali No:2/4-5-6-7-8 numaralı işyerlerinde 27 Ekim 2021 tarihinde çıkmış olan yangında maddi hasarlar meydana gelmiştir. Bu işyerlerimizin maddi hasarlarının belediyemiz imkanları ölçüsünde karşılanabilmesi hususunda önergemizin Meclis gündemine alınmasını arz ve talep ederiz” denildiği, konunun Ankara Büyükşehir Belediyemizin ilgili birimlerince merii mevzuat çerçevesinde usulüne uygun olarak zarar gördükleri belirtilen yukarıdaki adreste (4-5-6-7-8) No’lu dükkan malum yangın nedeniyle zarar görenlerin yoksul ve ihtiyaç sahibi olduğu  değerlendirilmesine müteakip mağduriyetin giderilmesi için gerekli yardımın yapılmasına ilişkin plan ve bütçe komisyonu raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

CANATA CADDESİNDE YOL ÇALIŞMASI

Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinde yol çalışmalarının yapılmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinün  08.11.2021 tarih ve 66. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi MHP Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün verdiği önergede; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinde yol çalışmalarının yapılmasının istenildiği; Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi Mehmet Akif Mahallesi Canata Caddesinin yol genişletilmesi ve kaldırım yapılması komisyon tarafından uygun görüldü.

MEHMET AKİF İLKÖĞRETİM OKULU BAHÇESİ ASFALTLANACAK

Polatlı İlçesi Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanmasına ilişkin Büyükşehir Belediye Meclisinin  08.11.2021 tarih ve 19. gündem maddesi olarak komisyonumuza havale edilen dosya incelendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyeleri Fatma Erten ve Zekayi Kaya’nın verdiği önergede; Polatlı İlçesi Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanmasının istenildiği;Komisyonca yapılan incelemeler neticesinde; Polatlı İlçesi merkezinde bulunan Mehmet Akif İlköğretim okulunun bahçesinin asfaltlanması komisyon tarafından  uygun görüldü.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.