POLATLI ÖNERGELERİ BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE KABUL EDİLDİ

Bu haber 31 Mayıs 2022 saat 8:00 'de eklendi.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fatma Erten ve Zekai Kaya’nın Ankara Büyükşehir Belediye Meclisine verdiği Okullar Bölgesi olan Şehitlik Mahallesi Yeşilyol ve Ali İhsan Sokakta çalışma yapılması ve Türktaciri Mahallesine asfalt kırığı ve kumlama yapılması ile MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün Şentepe Mahallesinde eski ve özellikle yeni yerleşim bölgelerinde mazgal ve yağmur suyu hattı bulunmaması nedeniyle altyapı çalışmaları yapılması önergesi Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.

OKULLAR BÖLGESİNDE ÇALIŞMA YAPILACAK

Polatlı İlçesi Şehitlik Mahallesi Yeşilyol ve Ali İhsan Sokağa asfalt yapılmasına ilişkin

Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.04.2022 tarihli ve 03 sayılı Raporu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 14.05.2022 tarihli toplantısında okundu. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Fatma Erten ve Zekayi Kaya’nın verdiği önergede konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Okullar Bölgesi olan Şehitlik Mahallesi Yeşilyol ve Ali İhsan Sokakta kaldırım olmadığından, öğrencilerin tehlike altında yollarda yürümekte olduğu, ayrıca yolların bozuk ve çukur olmasından dolayı da araç trafiğinin olumsuz etkilendiği; bu nedenlerle bahsi geçen bölgeye kaldırım ve asfalt yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

ŞENTEPEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI

Polatlı İlçesi Şentepe Mahallesinin altyapı sorunlarının giderilmesine ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.04.2022 tarihli ve 19 sayılı Raporu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 14.05.2022 tarihli toplantısında okundu. MHP Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Serpil Öztürk’ün verdiği önergede Konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Sel baskınlarının en yoğun yaşandığı mahalle olan Polatlı İlçesi Şentepe Mahallesinde eski ve özellikle yeni yerleşim bölgelerinde mazgal ve yağmur suyu hattı bulunmaması nedeni ile yağmur suları bahçelere ve binaların bodrum katlarına birikerek sel baskınlarına sebep olduğundan; bahsi geçen bölgede altyapı çalışmalarının yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

TÜRKTACİRİNDE ASFALT KIRIĞI VE KUMLAMA ÇALIŞMASI

Polatlı İlçesi Türktaciri Mahallesine asfalt kırığı ve kumlama yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonunun 22.04.2022 tarihli ve 02 sayılı Raporu Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi 14.05.2022 tarihli toplantısında okundu. AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Fatma Erten ve Zekayi Kaya’nın verdiği önergede konu üzerinde yapılan görüşmelerden sonra; Polatlı İlçesi Türktaciri Mahallesi mahalle içinde ve arazi yollarında çamurdan dolayı araçların battığı; bu nedenle Türktaciri Mahallesinde Muhtarlığın belirteceği yollara asfalt kırığı ve kumlama yapılmasına ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliği ile kabul edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.