POLATLI ODA BAŞKANLARI ANKESOB/BİDDG TOPLANTISINDA

Bu haber 19 Kasım 2022 saat 10:32 'de eklendi.

ANKESOB İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları (BİDDG) Müşterek Toplantısı’nda işyeri ziyaretlerinde yaşanan sorunlar ile çözüm yolları değerlendirildi. Toplantıya BİDDG Üyeleri Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, Polatlı Marangozlar Keresteciler ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Haluk Bilici ve Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş katılım sağladı.

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) İşyeri Denetleme ve Danışmanlık Grupları (BİDDG) Müşterek Toplantısı, ANKESOB Başkanı Mehmet Yiğiner’in başkanlığında yapıldı. ANKESOB Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda; BİDDG üyeleri tarafından esnaf ve sanatkarlara ait işyerlerine yapılan ziyaretler kapsamında yaşanan sorunlar ve çözüm yollarına ilişkin tespit, öneri ve değerlendirmeler ele alındı. Toplantıda ayrıca, esnaf ve sanatkarların geleceğine yönelik gerçekleştirilecek eğitim faaliyetlerinin planlamaları ile mesleki ve kurumsal kapasitenin güçlendirilmesine yönelik projelerin geliştirilmesi gibi temel konular üzerinde de duruldu. Toplantıya BİDDG Üyeleri Polatlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsmail Tarhan, Polatlı Marangozlar Keresteciler ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Haluk Bilici ve Polatlı Lokantacılar Kahveciler Pastacılar Fırıncılar Odası Başkanı Hıdır Çavuş katılım sağladı.

YİĞİNER: STRATEJİK DÜŞÜNME YOLUYLA GELECEĞE ODAKLANMALIYIZ

ANKESOB/BİDDG Müşterek Toplantısı’na başkanlık eden ANKESOB Başkanı Yiğiner, toplantının açılışında yaptığı konuşmada; “Teşkilatımıza nasıl faydalı olabiliriz, geleceğe nasıl hazırlanırız, geleceğin yeteneklerine nasıl sahip oluruz konularına yoğunlaşmalıyız. Zamanı okuyan stratejik düşünme yoluyla geleceğe odaklanıp, yeni bakış açısıyla hareket etmemiz gerekmektedir. Rekabet avantajı sağlayacak inovasyon odaklı yaklaşımla, yeni teknolojileri farklı rollerle birleştirmeli, dijital ve yeşil pazarlama yetkinliklerimizi geliştirmeliyiz. Teşvik edilen, desteklenen sektörler ve bu sektörlere verilen devlet destekleri üzerinden yatırım fırsatlarını öğrenerek, sunulan avantajlardan esnaf ve sanatkarlarımızın faydalanmasını sağlamalıyız.” dedi.

EĞİTİM FAALİYETLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ANKESOB/BİDDG’nin sekretarya görevini yürüten ANKESOB Eğitim, Proje ve Ar-Ge Müdürü Erdoğan Özen de konuşmasında İDDG’lerin daha aktif hale gelmesi için kurumsal ve mevzuata uygun çalışmaların sürdüğünü belirterek, esnaf ve sanatkar işyerlerinde rehberlik ve denetlemenin nasıl yapılması gerektiğini adım adım örneklerle anlattı. Gruplarda yer alan oda başkanlarının konu ile ilgili sorularını cevaplandıran Özen, gelecek aylarda çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti. Özen, konuşmasının devamında planlamaları yapılan eğitim faaliyetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.