Polatlı Kaymakamlığı, kontrollü sosyal hayat döneminde alınan yeni kararları açıkladı

Bu haber 01 Temmuz 2020 saat 9:15 'de eklendi.

Polatlı Kaymakamlığı, Kontrollü Sosyal Hayata geçtiğimiz bu dönemlerde alınan kararlar doğrultusunda önemli bilgilere yer verdi. Bu doğrultuda Polatlı Kaymakamlığı tarafından edinilen ifadeler doğrultusunda; İçişleri Bakanlığının 13.03.2020 tarihli ve 5198 sayılı Genelgesiyle Vali ve Kaymakamların başkanlığında düzenli aralıklarla yapılan muhtar toplantıları ile vatandaşla buluşma şeklindeki halk toplantıları iptal edilmişti. Kontrollü sosyal hayat dönemine geçilmiş olması ve aradan geçen süre göz önüne alınarak, belirlenen usul ve esaslara riayet edilmek kaydıyla 01.07.2020 tarihinden itibaren Vali ve Kaymakamların başkanlığında muhtar/halk toplantılarının yeniden başlatılması İçişleri Bakanlığının 26.06.2020 tarihli ve 10316 sayılı yazısıyla uygun görülmüş olup, yapılacak olan bu toplantılarla ilgili olarak aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırıldı.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINMAYA DEVAM EDECEK

Düzenlenecek muhtar/halk toplantıları sırasında salgınla mücadele kapsamında alınan tedbirlere eksiksiz uyulmasına, Toplantıların mümkün olduğunca açık havada yapılmasına, temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat edilmesine, Toplantıların kapalı yerlerde yapılmasının zorunlu olması halinde Korona virüs Bilim Kurulunun rehberleri doğrultusunda; Toplantı esnasında mesafe kuralına uygun şekilde oturum düzeni alınmasına (her yöne en az 1 metre mesafe olacak ve görevli personel dâhil 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde), Toplantıların yapılacağı yerlerin/binaların girişlerinde kişilerin ateşlerinin ölçülmesine, 38 C dereceden yüksek ateş ölçümlerinde kişilerin içeriye alınmayarak tıbbi maske ile sağlık kuruluşuna başvurmasının sağlanması, Katılımcıların toplantı alanına maske ile alınması ve toplantı boyunca maske kullanmasına, bu amaçla toplantı mekanlarında yeterli miktarda maske bulundurulmasın karar verildi.

 TİYATRO, SİNEMA, KONSER SALONU VE GÖSTERİ MERKEZLERİ 1 TEMMUZDA BAŞLAYACAK

 Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin “Covid-19 Kapsamında Sinema, Tiyatro ve Diğer Kültürel Etkinliklerle İlgili Alınması Gereken Önlemler” başlığında belirlenen tedbirler ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 23.06.2020 tarihli ve 432597 sayılı Genelgesinde işaret edilen önlemlere riayet edilmesi kaydı ile Kurulun 2020/2 sayılı Kararı ile faaliyetleri durdurulan “tiyatro, sinema, konser salonu ve gösteri merkezleri”nin 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine başlayabilecek.

 ABDESTHANE, ŞADIRVAN VE TUVALETLER AÇILDI

 İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadelede alınması gereken tedbirler her bir işkolu ya da faaliyet alanına göre belirleniyor. Bu doğrultuda camilerdeki abdesthane, şadırvan ve tuvaletlerin, Avm, lokanta vb. mekanlarda bulunan benzer yerler için Korona virüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere uyulmak kaydıyla 30.06.2020 tarihinden itibaren açıldı. Haber/ İBRAHİM KILIÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.