POLATLI İLE DİYARBAKIR BORSASI KARDEŞ OLDU

Bu haber 23 Mart 2022 saat 10:07 'de eklendi.

Polatlı Ticaret Borsası ile Diyarbakır Ticaret Borsası karşılıklı bilgi ve tecrübe alışverişini arttırmak, borsaların gelişimine katkı sağlayacak ortak projeler yürütmek ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla birlik ve beraberlik adına “Kardeş Borsa” olarak çalışmalara başladı. İki borsa yöneticileri arasında Kardeş Borsa Protokolü imzalandı. Diyarbakır Ticaret Borsasında gerçekleştirilen Kardeş Borsa protokolüne Polatlı Ticaret Borsası Başkanı Yahya Toplu, Polatlı Ticaret Borsası Meclis Başkanı Osman Özel, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay, DTB ve Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı. Kardeş Borsa Protokolüyle Polatlı Ticaret Borsası ve Diyarbakır Ticaret Borsası arasında iletişimi güçlendirmek istediklerini ifade eden Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Yahya Toplu, bu sayede hizmet kalitesini yükseltmek istediklerini belirtti.

TOPLU: KARŞILIKLI YAPILACAK PROJELERLE ÇOK İYİ İŞLER YAPACAĞIZ

İki Ticaret Borsası arasında karşılıklı yapılacak projelerle çok iyi işler yapacaklarını ifade eden Polatlı Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Yahya Toplu, “Diyarbakır Ticaret Borsası ile Kardeş Borsa olma mutluluğunu yaşıyoruz. Diyarbakır Ticaret Borsası ile karşılıklı bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak, işbirliğimizi arttırmak, ortak projeler üretmek, hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla, Kardeş Borsa Protokolü imzaladık. Karşılıklı yapılacak projelerle çok iyi işler yapacağız. Kardeş Borsa Protokolünün her iki şehre ve Ticaret Borsasına çok faydalı olacağını düşünüyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

ÖZEL: ÖNEMLİ İŞLER BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM

Hem Polatlı Ticaret Borsası hem de Diyarbakır Ticaret Borsası açısından çok önemli bir protokol olduğuna dikkat çeken Polatlı Ticaret Borsası Meclis Başkanı Osman Özel, “Hububat merkezi Polatlı Ticaret Borsamı ve Diyarbakır Ticaret Borsamız arasında imzaladığımız Kardeş Borsa Protokolü ile hem ülkemizin iki güzide şehrinin sosyal ve ticari açıdan gelişmesine hem de ülkemizin ticaretine önemli katkı sunmayı hedefliyoruz. Diyarbakır Borsamız ile gerçekleştireceğimiz projeler ve toplantılar ile çok önemli işler başaracağımıza inanıyorum. Her iki borsamıza da hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum.” dedi.

YEŞİL: ORTAK HAREKET EDEREK SEKTÖRLERİN GELİŞMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ

Diyarbakır Ticaret Borsasının günden güne hizmet kalitesini artırdığını anlatan Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, “Borsamız ve Polatlı Ticaret Borsamız arasında karşılıklı iletişimi güçlendirmek, hizmet standardı ve kalitesinin artmasını sağlamak Kardeş Borsa protokolünü imzalamaktayız. Bu protokolümüzle birlikte ortak toplantılar, ortak projeler ve faaliyetler düzenleyerek Tarım ve Hayvancılık öncelikli olmak üzere, sektörlerin gelişmesini sağlamak, İllerimiz özelinde Ülke ticaretini ve ihracatını canlandırarak daha üst seviyelere taşımak ve her iki bölgeyi ticari ve turistik açıdan birer cazibe merkezi haline getirebilecek çalışmalar yürütmek ve bu faaliyetlerde birlikte hareket etmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.” dedi.

AY: ÜYELERİMİZE DAHA FAZLA FAYDA SAĞLAYACAK

Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay ise, Diyarbakır’ın Buğday ve mercimek gibi bitkilerin ekilmesi, koyun ve keçilerin evcilleştirilmesi gibi günümüz uygarlığının önemli bir basamağını oluşturduğunu belirterek, “Polatlı Ticaret Borsamız ile iletişimizi daha da güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarımızı artırmak, ortak toplantı ve faaliyetler düzenlemek amacıyla Kardeş Borsa protokolümüzü imzalıyoruz. Bu protokol ile Ortak Akıl Çalışma anlayışıyla faaliyetlerimizin ve projelerimizin kısa ve uzun vadede etkilerini göstereceğine inancım sonsuzdur. Protokolümüz ile Bölgelerimiz arasında sağlayacağımız koordinasyon ve işbirliği üyelerimize daha fazla fayda sağlayacaktır. Sözlerimi çok fazla uzatmadan TOBB Başkanımız dile getirdiği gibi Birlik ve beraberlikte rahmet, ayrılıkta azap var. sözüyle tamamlamak istiyorum diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Diyarbakır Ticaret Borsası ile Polatlı Ticaret Borsası arasında Kardeş Borsa Protokolü imzalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.